X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aneta Jadowska i Dora nie poddają się łatwo

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 11:00
Aneta Jadowska pisze szósty, ostatni tom przygód Dory Wilk. Przyznaje, że stworzona przez nią bohaterka nosi wiele jej cech.
Audio
  • Aneta Jadowska opowiada o swoich książkach i pasjach (Konturówka/Czwórka)
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory Wilk
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory WilkFoto: Aneta w obiektywie Przemysława Bednarczyka/źr. anetajadowska.fan-dom.pl

Aneta Jadowska to pisarka, autorka książek o policjantce Dorze Wilk. Najmłodszy czytelnik jej książek, o którym słyszała ma 15 lat, ale czytają ją też babcie. W historie o Dorze wciągają się i kobiety i mężczyźni.
- Staram się pisać z rozmachem i przytupem, tak żeby nikt nie mógł powiedzieć, że nudził się chociaż przez minutę podczas czytania. Mam nadzieję, że moje książki są mocne - opowiada Aneta Jadowska. - Mam niezdrowe zainteresowania - tak określa to moja mama, gdy dowiaduje się że mam prelekcje o seryjnych mordercach albo o tym, co zrobić z martwym ciałem - opowiada.
Pisarka przyznaje, że wielu autorów w swoich bohaterów wkłada siebie, jednak zastrzega, że Dora Wilk nie jest jej alter ego. - Dora Wilk ma sporo moich zalet i wszystkie moje wady. Jest taka żeby była wiarygodna. To, co na pewno ma ze mnie to to, że jest osobą żywiołową, elastyczną i nie poddaje się łatwo - wyjaśnia.
"Zwycięzca bierze wszystko" to trzecia część heksalogii o przygodach Dory Wilk, która ukazała się drukiem. Aneta Jadowska właśnie pisze szósty tom. Zdradza, że porzuciła na chwilę przygody Dory, by napisać powieść o Witkacym.  - Lubię przebywać z Dorą, dobrze mi się pisze ten świat, tych bohaterów. Myślę, że jest mi smutno, że kończę tę heksalogię - przyznaje.
Autorka obok swoich bohaterów wypisała też nowy świat. W Toruń włączyła to wszystko co możemy znaleźć w legendach, mitach, podaniach i baśniach. Aneta Jadowska jest też skrupulatną dokumentalistą, tworzy fiszki, pisze piórem na specjalnym papierze o formacie B5. O swojej heksalogii mówi, że to kryminał osadzony w świecie fantastycznym, choć nie stroni też od określenia urbanfantasy.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klimko-Dobrzaniecki: "Grecy umierają w domu" to historia, która już odeszła

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:02
Hubert Klimko-Dobrzaniecki, autor książki "Grecy umierają w domu", pisarstwem zajmuje się od 13 lat. Mieszka w Wiedniu, ale dużo podróżuje. – Spotkania w różnych częściach świata to inspiracje – mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapuściński na dużym ekranie. Reporter w centrum wojennego piekła

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 18:40
- Pełnokrwiste kino akcji - tak ekranizację książki Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" o pobycie dziennikarza w Angoli w 1975 r. określił reżyser Damian Nenow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruno Schulz i sekretne marzenia kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 21:47
- Czytałam Schulza od najmłodszych lat, miałam podobny dom, dziadka, który hodował ptaki w kuchni. Później okazało się, że nie mam już dziadków, a wciąż mam Schulza - opowiada o swojej fascynacji Anna Kaszuba-Dębska.
rozwiń zwiń