Osiołka sardyńskiego oszukać można tylko raz

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 17:18
Druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym nazywana bywa kontynentem w miniaturze, bo oprócz morza i wspaniałych plaż są tam rzeki, jeziora, wodospady, jaskinie i piękne góry. Uroki Sardynii miały okazję docenić dwie autostopowiczki z Polski - Julia Starońska i Karolina Kepler.
Audio
  • Jak wygląda asino sardo? Sprawdziła to Ela Burza
  • Podróż po Sardynii śladami pozostałości cywilizacji nuorskiej
  • Po Sardynii oprowadzają Julia Starońska i Karolina Kepler
Winnica Sella  Mosca na Sardynii
Winnica Sella & Mosca na SardyniiFoto: Kuba Dominowski

 - W ciągu siedmiu dni każda z nas wydała tylko po 40 euro, więc to nie były najdroższe wakacje w życiu - śmieją się podróżniczki. - Jeździmy stopem, zatem odpada opłata za transport. Jeśli chodzi o nocleg, też jesteśmy samowystarczalne, bo zawsze mamy ze sobą namiot i śpiwory i śpimy tam, gdzie chcemy. A jedzenie kupujemy w lokalnych sklepach, bo tak jest taniej, ale za to pysznie.

Widok
Widok koło San Teodoro na Sardynii

Julia Starońska i Karolina Kepler na Sardynię wybrały się w lutym, bo chciały uciec od polskiej zimy. Na południu Europy ta pora roku jest łagodna, choć deszczowa, ale zdecydowanie cieplejsza niż u nas. Sardyńczycy w ciągu roku mają około 300 dni słonecznych, a temperatura rzadko spada tam poniżej 15 stopni.

Zwiedzaj świat z Czwórką > > >

 - Wartością dodaną zimowego wypadu jest to, że można na Sardynii spędzić karnawał. A to naprawdę niezwykłe przeżycie - deklarują rozmówczynie Krzyśka Grzybowskiego. - Sardyńczycy bawią się na ulicy, na paradach, które ciągną się przez główne ulice miast, z nieba sypie się confetti, a wszyscy ludzie, niezależnie od wieku, są przebrani.

Jeśli chcesz poznać wszystkie uroki Sardynii, dowiedzieć się jak wygląda asino sardo oraz gdzie na wyspie znajdują się nuragi posłuchaj nagrań z "4 do 4" dołączonych do artykułu oraz obejrzyj zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.

kul

Czytaj także

W 30 dni dookoła świata - to jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 10:06
Jeśli już w naszych głowach pojawił się pomysł na podróż dookoła świata to znaczy, że jesteśmy na to gotowi. Czas się przygotować na wyprawę życia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kambodża – kraj nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Znawcy mówią, że to archeologiczna perła Indochin z zabytkami, które śmiało mogą konkurować ze spuścizną Greków i Rzymian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Polsce jest coraz mniej górali. To koniec tej grupy etnicznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 14:24
Według opublikowanych niedawno wyników spisu ludności z 2011 roku, góralską przynależność etniczną deklaruje w Polsce zaledwie 3 tys. osób. Zdaniem Stanisława Karpiela-Bułecki z zespołu Future Folk, żeby być góralem nie trzeba mieszkać w górach, ale kultywować tradycje i znać język.
rozwiń zwiń