Prawdziwy Wietnam zobaczysz w Hanoi

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 16:40
Wiele osób kojarzy Wietnam z ryżem i pałeczkami, ale ten kraj ma różne oblicza - mówi gość Czwórki i nasz przewodnik w kolejnej odsłonie cyklu podróżniczego.
Audio
  • Jak brzmi dan bau? (4 do 4/Czwórka)
  • Oto powody, dla których warto odwiedzić Hanoi (4 do 4/Czwórka)
  • Historia tradycyjnej sukni wietnamskiej (4 do 4/Czwórka)
Market w Hanoi
Market w HanoiFoto: Glow Images/East News

Dla większości turystów przygoda z Wietnamem zaczyna się od Hanoi, bo tam właśnie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Stolica państwa jest przy okazji drugą co do wielkości aglomeracją tuż po Ho Chi Minh. Miasto jest usytuowane na prawym brzegu głównego koryta Rzeki Czerwonej, w centrum regionu Delta Rzeki Czerwonej, w północnej części Wietnamu.

- W centrum Hanoi trzeba zobaczyć najstarszy uniwersytet, który pochodzi z XIII wieku - radzi współautor bloga Ziarnko Ryżu. - Oprócz tego warto wybrać się do teatru lalek na wodzie, w którym scena to nie drewniany podest tylko basen.

Odwiedź z nami najbardziej niezwykłe zakątki świata <<<

Hanoi po wietnamsku oznacza "miasto na zakręcie rzeki”. Mieszka tam około czterech milionów osób, a najpopularniejszym środkiem transportu są jednoślady: rowery, motorowery i motocykle.

- Ludzie ciekawi świata w Hanoi zobaczą prawdziwy Wietnam - przekonuje rozmówca Krzyśka Grzybowskiego. - Zabudowa śródmiejska zachowała się od czasów Francuzów. To wyjątkowej urody dzielnica, którą najlepiej zwiedza się spacerując albo jadąc rykszą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym polega urok wietnamskich garkuchni i jak brzmi dan bau posłuchaj nagrań z "4 do 4".

kul 

Czytaj także

Wietnam - to nie jest biedny kraj

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 16:00
Podróż po Wietnamie warto zacząć od ciepłej miski zupy pho, na śniadanie. Tomasz Pakuła, podróżnik radzi zwiedzać ten kraj z południa na północ, lub odwrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenecja - najlepsze miejsce na świecie, by wypić kawę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 01:00
Kawa jest prawdziwą pasją Włochów, a słynne kawiarnie znajdują się na placu św. Marka w Wenecji. – Włoska kawa jest najlepsza na świecie – mówi Kuba Kordyś, barista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miastowy w dżungli nie przeżyje nocy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:50
- Jadąc do Peru nie kupuj wycieczek dodatkowych przez internet. Na miejscu zapłacisz dużo mniej - radzi Rafał Sitarz, podróżnik i fotograf, który właśnie wrócił z wyprawy do dżungli.
rozwiń zwiń