Najpiękniejsze miejsca Japonii

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 19:40
Do świątyni Itsukusima wędrują turyści i wyznawcy sinoizmu. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii.
Audio
  • Najpiękniejsze miejsca w Japonii (4 do 4/ Czwórka).
Kioto. Miniatura wykonana przez Takamizawę (XIX wiek).
Kioto. Miniatura wykonana przez Takamizawę (XIX wiek).Foto: Wikimedia Commons

Itsukusima zbudowana jest na palach. Można do niej dotrzeć mostem, ponieważ wyspa, na której znajduje się świątynia była przez wieki uważana za świętą i nie można było na nią wchodzić. Obecnie wyspę można zwiedzać, a dociera się do niej promem.
- Do Itsukusimy prowadzą największe wrota w Japonii. U jej podstaw zostawia się pieniądze. Życzenie się spełni, jeśli zostawi się odpowiednią ofiarę – tłumaczy Ewa Strebejko z Fundacji Krzewienia Kultury Japońskiej "Sakura". I dodaje, że najpiękniej jest podczas przypływu, kiedy świątynia wynurza się z wody.
Z wyspy wraz z Mitsuhiko Toho, profesorem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, przenosimy się do Kioto - miasta, które było dawną stolicą Japonii i siedzibą cesarza.
Według profesora właśnie pałac cesarza to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w Kioto. - Kioto jest miastem pełnym zabytków. W kontraście do Tokio - miasta stosunkowo nowego i nowoczesnego - podkreśla Mitsuhiko Toho.
Niestety w Kioto jest bardzo drogo. Dlatego na jedzenie powinniśmy wybrać się 50 kilometrów dalej, do Osaki.
- Kuchnia kiotowska jest bogata w wyrafinowane i delikatne smaki, bardzo ładnie podane, ale to Osaka jest uważana za stolicę kuchni japońskiej - podkreśla gość audycji "4 do 4".

jl

Czytaj także

Leć do Tokio za 400 złotych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 10:00
Można tanio zwiedzać świat. I choć lot do Tokio za 400 złotych wydaje się niemożliwy, to jest realny. Na własnej skórze sprawdzili to Czwórkowi goście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia - kraj kolorowy i nowoczesny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 13:00
Sakura, po japońsku wiśnia, przypomina Japończykom o ulotności życia. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym symbolom tego egzotycznego miejsca i w cyklu podróżniczym zabieramy Was do Kraju Kwitnącej Wiśni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tahiti - raj dla którego Gauguin porzucił wszystko

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 19:00
W 1891 roku Paul Gauguin opuszcza Pont-Aven i wyrusza do Polinezji i na Tahiti, gdzie powstanie jeden z najważniejszych obrazów w historii malarstwa - "Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?".
rozwiń zwiń