Nadajemy się na lato! Czwórka odwiedziła Katowice

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 11:00
Spora dawka szaleństwa czekała na wszystkich miłośników Programu 4., którzy odwiedzili mobilne studio Czwórki - tym razem przy ulicy Mariackiej w Katowicach. "PlenAir" - Nadajemy się na lato! - posłuchajcie, co się działo!
Audio
 • Powitanie w "Plenairze". Czwórka gości w Katowicach (Czwórka/PlenAir)
 • Łukasz Kałębasiak z Instytucji Kultury o 149. rocznicy powstania Katowic i kierunkach rozwoju tego miasta (Czwórka/PlenAir)
 • Marcin Bartosiak, laureat konkursu "Preprodukcje" na scenariusz filmowy o swojej pracy (Czwórka/PlenAir)
 • Krzysztof Smętkiewicz z Urzędu Miasta m.in. o wielu atrakcjach, które czekają na turystów w Katowicach i Ola Jasińska o przejażdżce oldschoolową Nysą (Czwórka/PlenAir)
 • Silesia Rebel, katowicka drużyna futbolu amerykańskiego w natarciu (Czwórka/PlenAir)
 • Klub Kleofas w Czwórkowym studiu - sportowcy pokazali, jak uprawia się boks w Katowicach (Czwórka/PlenAir)
 • Nyskapada. Czwórka zwiedza Katowice zabytkowym samochodem (Czwórka/PlenAir)
 • Muzycy z grupy Jóga opowiadają o swoim mini koncercie, który wykonali w katowickim, plenerowym studiu Czwórki (Czwórka/PlenAir)
 • Przemek Sołtysik, współtwórca festiwalu Ars Independent m.in. o kolejnych odsłonach tego święta kina (Czwórka/PlenAir)
 • Biżuteria z czarnego złota, czyli węgla. Wywiad z projektantką i twórczynią, Romą Skuzą (Czwórka/PlenAir)
 • Wizyta w Czwórkowej fotobudce (Czwórka/PlenAir)
 • Katowickie pożegnania (Czwórka/PlenAir)
W Czwórkowej Fotobudce. PlenAir w Katowicach
W Czwórkowej Fotobudce. PlenAir w KatowicachFoto: Czwórka

Z okazji jubileuszu, 149. rocznicy powstania miasta, radiowa ekipa opowiedziała m.in. o najciekawszych miejscach, inicjatywach, ludziach i tradycjach Katowic. Gościem studia plenerowego był m.in. Łukasz Kałębasiak z projektu Miasto Ogrodów. - Katowice są młode, jak na miasto wojewódzkie, ale sądzę, że to dobrze, bo tę młodość widać. Dynamicznie się rozwijają, zmieniają, są tu wielkie możliwości - opowiadał gość Kuby Kukli i dodał, że w tym mieście cały czas powstają nowe murale, odbywają się fantastyczne koncerty jazzowe, goszczą także światowego formatu gwiazdy muzycznej alternatywy.

W programie nadawanym na żywo  z ulicy Mariackiej dziennikarze Czwórki rozmawiali także o tym, jak kreatywnie spędzić czas w mieście, wzięli udział w warsztatach na temat kultury audiowizualnej i eksperymentowali z nowymi technologiami. Gośćmi studia plenerowego byli także przedstawiciele MediaLab - Katowice oraz "Ambasady Młodych".

Zobacz także Nadajemy się na lato! Czwórka w Olsztynie <<<

Ola
Ola Jasińska w oldschoolowej Nysce
/fot.Czwórka

Ponadto atrakcją dla odwiedzających był pokaz bokserski sportowców z legendarnego klubu Kleofas, wspólna nauka gry w Football Amerykański i Nyskapady - zwiedzanie miasta oldschoolową Nysą. Zaprosiliśmy Was także na minikoncert i spotkanie z zespołem Jóga, a wielu z Was robiło sobie szalone zdjęcia w naszej Czwórkowej fotobudce.


"PlenAir - Nadajemy się na lato!" to wakacyjny cykl wyjazdowych audycji Czwórki. W każdą niedzielę Program 4. odwiedza wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadaje interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z dziennikarzami Czwórki i ich ciekawymi gośćmi, animacje, konkursy i dużo dobrej muzyki.

Zobacz także Plenerowa strona Czwórki. Tak się bawiliśmy na plaży w Nieporęcie <<<

(kd,tj)

Czytaj także

Plenerowe oblicze Czwórki. Spotkaliśmy was w Mikołajkach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 08:00
W ramach wakacyjnego cyklu audycji "PlenAir" Czwórka przeniosła się do malowniczych Mikołajek. Na słuchaczy i uczestników plenerowej imprezy czekało mnóstwo dobrej zabawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka "plenairowo" - tak bawiliście się z nami w Sopocie!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 17:00
Lato to w Czwórce czas spotkań ze słuchaczami. Dlatego w najbliższą niedzielę, 27 lipca, nasze mobilne studio przeniesie się na sopocką plażę. Na miejscu nie zabraknie atrakcji, dobrej muzyki i doskonałej zabawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka plenerowo. Sprawdź, co działo się w Augustowie!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 19:50
Podczas niedzielnej akcji "PlenAir" nie zabrakło atrakcji. Na plaży miejskiej nad Jeziorem Necko w Augustowie
rozwiń zwiń