"PlenAir" - Czwórka odwiedziła Zamość!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:00
Tym razem ekipa radiowej Czwórki zaprosiła słuchaczy do Zamościa. "PlenAir - Nadajemy się na lato!" rozgrzał tamtejszą starówkę.
Audio
 • Michał Migała i Mariusz Infulecki zapraszają do Zamościa na "PlenAir" (Czwórka/PlenAir)
 • Pierścień Miast Turystycznych - szlaki turystyczne, które warto będzie odwiedzić. Poleca Jacek Bełz z Urzędu Miasta (Czwórka/PlenAir)
 • Teatr Ognia "Utopia" i ich fireshow (Czwórka/PlenAir)
 • Jacek Flis, mistrz Polski juniorów w Szybownictwie o tym, dlaczego warto latać (Czwórka/PlenAir)
 • Rozmowa z Tomkiem Dutkiewiczem, reprezentantem Nasty Groove - pierwszym didżejskim kolektywem z Zamościa (Czwórka/PlenAir)
 • Z wizytą w Czwórkowej Fotobudce (Czwórka/PlenAir)
 • Czwórka na szczudłach. Rozmowa z zamościanami, którzy uwielbiają ten sport (Czwórka/PlenAir)
 • Przejażdżka terenowym samochodem staromiejskimi uliczkami Zamościa (Czwórka/PlenAir)
 • Rozmowa z Michałem Rycajem, mistrzem świata we freestyle’u piłką nożną (Czwórka/PlenAir)
 • Spotkanie z członkami Zamojskiej Grupy Rekonstrukcyjnej z Towarzystwa Szabli i Miecza (Czwórka/PlenAir)
 • "Horror na Roztoczu" - o tym zbiorze opowiadań, inspirowanych snami, opowiada Łukasz Kiełbasa (Czwórka/PlenAir)
 • Michał Bernat z Klubu Fantastyki Zamojskiej Czerwony Smok, m.in. o grach RPG (Czwórka/PlenAir)
 • Mateusz Szulakiewicz ze Stowarzyszenia "Wszystko gra" o projektach, koncertach, wystawach, dedykowanych młodzieży (Czwórka/PlenAir)
 • Pożegnanie z Zamościem. Czwórkowi dziennikarze deklamują wiersz (Czwórka/PlenAir)
PlenAir - Nadajemy się na lato. Czwórka w Zamościu
PlenAir - Nadajemy się na lato. Czwórka w ZamościuFoto: Czwórka

Zamość/fot.Czwórka
Zamość/fot.Czwórka

Nikt, kto odwiedził plenerowe studio Czwórki, nie narzekał na nudę. Bartek (Kevin) Kuźma z Teatru Ognia Utopia opowiadał o pokazach ogniowych (fireshow) oraz uczył gości tańca poi, manipulacji kijem ogniowym, flowerstickiem, parzydełkiem, linami całopalnymi, diabolo, żonglowania piłeczkami, maczugami oraz obręczami.

Na zamojskim rynku można było także spotkać Tomka Dutkiewicza, reprezentanta Nasty Groove - pierwszego didżejskiego kolektywu z Zamościa. Rytmicznie zaprezentowała swoje utwory grupa Stforky - kolektyw muzyków, artystów, projektantów odzieży, będących autorami inicjatyw społeczno-artystycznych.

Zobacz także Nadajemy się na lato! Czwórka w Olsztynie <<<

Czwórka zaprosiła także słuchaczy na spotkanie z Jackiem Flisem - pilotem, mistrzem polski juniorów 2014 w szybownictwie. Wśród gości "PlenAiru" byli również m.in. Michał Rycaj - mistrz świata we freestyle’u piłką nożną, Katarzyna Kamińska z Towarzystwa Szabli i Miecza, Grzegorz Antoszek i Łukasz Kiełbasa reprezentujący Stowarzyszenie Czerwony Smok.

Michał
Michał Migała i Mariusz Infulecki,
prowadzący PlenAir/fot.Czwórka

Słuchacze Programu 4 oraz goście wydarzenia zapoznali się  także z "Perłami Europy Wschodniej" - projektem turystycznym, który tworzy i promuje produkty miejskiej turystyki kulturowej w przestrzeni transgranicznej, a w jego realizacji oprócz Zamościa uczestniczą: Lwów, Kołomyja, Iwano-Frankowsk, Lublin oraz Przeworsk.

Zobacz także Plenerowa strona Czwórki. Tak się bawiliśmy na plaży w Nieporęcie <<<

Na zakończenie czwórkowego spotkania Mateusz Szulakiewicz, organizator festiwalu Wszystko Gra, zdradził, gdzie bawią się młodzi ludzie w Zamościu oraz co ciekawego wydarzy się w mieście jesienią.

Zgodnie z PlenAir-ową tradycją w studiu Programu 4 stanęła specjalna fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić niepowtarzalne Czwórkowe zdjęcie.

Działo się! Jeśli was tam nie było, albo jeśli byliście i chcecie przeżyć to jeszcze raz, zapraszamy do wysłuchania nagrań z audycji "PlenAir"!


" PlenAir - Nadajemy się na lato!" to wakacyjny cykl wyjazdowych audycji Czwórki. W każdy weekend lata Program 4. odwiedził wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadawał interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czekało mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z dziennikarzami Czwórki i ich ciekawymi gośćmi, animacje, konkursy i dużo dobrej muzyki.

(kd, ei/mat.pras.)

Czytaj także

Tanie wakacje - podróż za jeden uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 11:40
Kiedyś autostopem podróżowała cała Polska. Jak wygląda to dziś? Okazuje się, że autostopowicze mają własne portale i prężnie działają w sieci. Czyżby wracała moda na podróże za jeden uśmiech?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Raz na górze, raz na dole". Czwórka odwiedziła Twierdzę Wisłoujście

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 11:00
"Raz na górze, raz na dole" to letni cykl Czwórki. Nasza ekipa przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by pokazać wam, że nasz kraj ma do zaoferowania wiele atrakcji. Tym razem wybraliśmy się do Twierdzy Wisłoujście, by odkryć przed wami to wyjątkowe miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bunkry jako atrakcja turystyczna? Odwiedzamy Albanię

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 10:05
W środowe popołudnie odwiedzimy Albanię, opowiemy o bunkrach, fatalnych drogach i pięknie tamtejszych gór.
rozwiń zwiń