Szalony "PlenAir" z Chajzerem w Białce Tatrzańskiej!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 17:00
Ekipa Czwórki zajrzała na południe Polski - do Białki Tatrzańskiej. "PlenAir" poprowadził Filip Chajzer. Posłuchajcie, co się działo!
Audio
 • Filip Chajzer wita słuchaczy, a Andrzej Bomba opowiada o swoich psach husky (Czwórka/PlenAir)
 • Niezwykłe rodziny Piątków i Dębków, a także Tomasz Paturej, prezes Kotelnicy Białczańskiej o historii białego szaleństwa i trasach narciarskich w Białce Tatrzańskiej (Czwórka/PlenAir)
 • Instruktorzy narciarstwa Iza i Artur Wysoccy o tym, co trzeba wiedzieć, by bezpiecznie jeździć na narkach (Czwórka/PlenAir)
 • Narciarz Michał o wyższości dwóch desek nad jedną, czyli snowboardem ;) (Czwórka/PlenAir)
 • Wywiad z Józefem Dziubasikiem o tym, dlaczego lepiej działać wspólnie, niż walczyć o lepszą przyszłość polskich gór w pojedynkę (Czwórka/PlenAir)
 • Filip Chajzer rozmawia z narciarzami i snowboardzistami. "Zarzucamy nogą", czyli jak radzić sobie na stoku? (Czwórka/PlenAir)
 • Jak lansować się na stoku, czyli gumiś w czapce misia koali? Wybory Miss i Mistera Stoku (Czwórka/PlenAir)
 • "Jemy frytki", czyli serwis techniczny i gastronomiczny na nartach (Czwórka/PlenAir)
 • Mali mistrzowie białego szaleństwa na wielkim wyciągu i wielkich stokach (Czwórka/PlenAir)
 • Stanisław Styrczula, ratownik TOPR o zachowaniu bezpieczeństwa na stoku (Czwórka/PlenAir)
 • Joanna Łazarczyk z "Termy Białka". "Gorąca kąpiel to pomysł na relaks po nartach"(Czwórka/PlenAir)
 • Pożegnanie z Białką Tatrzańską (Czwórka/PlenAir)
Filip Chajzer wśród reprezentantów szalonej ekipy reporterów. PlenAirowo w Białce Tatrzańskiej
Filip Chajzer wśród reprezentantów szalonej ekipy reporterów. "PlenAirowo" w Białce TatrzańskiejFoto: Aleksandra Semionowicz/Polskie Radio

Na miejscu uczestnicy mogli się spodziewać wielu atrakcji. W plenerowym studiu Czwórki, usytuowanym na białczańskiej Kotelnicy, gościli instruktorzy narciarstwa i toprowcy, którzy przeprowadzili szkolenie bezpiecznej jazdy i podpowiadali, jak zachować się zimą w górach. A nasi reporterzy sprawdzali, jakie warunki panują na poszczególnych trasach i zapraszali narciarzy do wspólnej jazdy. Od teraz sezon narciarsko-snowboardowy uważam za otwarty - zapowiadał Filip Chajzer w specjalnym, zimowym wydaniu "Piątku, Piąteczka, Piatunia" .

Filip
Filip Chajzer i ekipa Czwórki zdobywają stoki
w Białce Tatrzańskiej/fot. Czwórka

Gościem audycji był m.in. Józef Dziubasik, legenda Białki Tatrzańskiej, laureat Wektora 2014 za przełamanie odwiecznego stereotypu górala-indywidualisty oraz wytyczenie nowego kierunku współdziałania lokalnych przedsiębiorców. Rozmawialiśmy także z Joanną Łazarczyk, która polecała relaks w "Termie Białka". Nie zabrakło degustacji regionalnych przysmaków, a wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i wziąć udział w szalonych konkursach.

________________________________________

"PlenAir" to cykl wyjazdowych audycji Radiowej Czwórki. Stacja odwiedza wybrane miejsca w kraju, popularne wśród młodych ludzi, skąd nadaje interaktywne, zróżnicowane tematycznie audycje. Na słuchaczy i uczestników imprez plenerowych czeka mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z dziennikarzami i ich ciekawymi gośćmi, animacje, konkursy i dużo dobrej muzyki.

(mat.pras/kd)

Czytaj także

"Osiemnastka" - pierwsze tak ważne urodziny w życiu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 20:15
Każdy nastolatek z upragnieniem czeka chwili, kiedy będzie mógł kupić w sklepie coś, do czego wcześniej nie miał prawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuczny lód to nie cud, czyli jak zrobić lodowisko?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 14:21
Sztuczny lód zbudowany jest z warstw. - Dzięki temu lodowisko nie pęka i jest elastyczne - mówił w Czwórce specjalista od zamrażania wody ku uciesze innych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chajzer śpiewająco odpowiada Barbarze Kurdej-Szatan!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 18:00
Tego jeszcze nie było! W Czwórce mamy od wczoraj do czynienia z wokalnym pojedynkiem. Na wyzwanie Barbary Kurdej-Szatan odpowiedział Filip Chajzer.
rozwiń zwiń