Polskie Radio
Section05
śnieg

PROGNOZA POGODY Część kraju słoneczna, część pochmurna. Prognoza pogody na Wielki Poniedziałek

W Poniedziałek Wielkanocny na zachodzie i północy Polski pogodna, a nawet słoneczna aura. W tej części kraju jest więc duża szansa, że lany poniedziałek będzie suchy. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - termometry pokażą do 14 stopni Celsjusza. Od południowego wschodu powoli rozbudowuje się niż znad Morza Czarnego, który przyniesie ze sobą strefę opadów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda IMGW chmury śnieg

PROGNOZA POGODY Synoptyk IMGW: niedziela chłodna, z opadami na południowym wschodzie

Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela będzie chłodna. Poczucie chłodu może potęgować północny wiatr. - Do końca dnia niedziela na południowym zachodzie będzie pochmurna i z opadami. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale chłodno - powiedział synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Michał Folwarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza prognoza pogody pogoda IMGW chmury śnieg

ALERTY IMGW Przymrozki na terenie całego kraju. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla terytorium całego kraju, z wyjątkiem okolic nad samym morzem. Synoptycy prognozują spadek temperatury do około minus 2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do minus 5. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 11 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od późnych godzin wieczornych do rana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców śnieg Tatry góry IMGW alert pogodowy pogoda prognoza pogody mróz

PROGNOZA POGODY "Dziś ostatni chłodny i deszczowy dzień". Sprawdź najnowszą prognozę pogody

- Na terenie całego kraju w poniedziałek spodziewamy się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 10 stopni Celsjusza - powiedział Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. Jak podkreślił Michał Folwarski, "poniedziałek będzie ostatnim chłodnym i deszczowym dniem przed nadchodzącą, kilkudniową poprawą pogody".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza prognoza pogody IMGW deszcz wiatr śnieg Radio kierowców mgła