Radosław Brzózka lubi życie na wysokich obrotach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 08:30
Znają go i telewidzowie, i słuchacze. W pracy z zacięciem realizuje swoją pasję popularyzatora wiedzy. Po godzinach lata na paralotni. Nam Radosław Brzózka zdradza swoje sekrety i opowiada, jak to wszystko działa.
Audio
  • Radosław Brzózka po godzinach - rozmowa z dziennikarzem radiowym i telewizyjnym (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
Radosław Brzózka
Radosław BrzózkaFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Radosław Brzózka jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w lokalnej rozgłośni Radio Plus Płock, potem szlify zdobywał pracując w Radiu Bis (obecnie radiowa Czwórka).

Na swoim koncie ma także flirt z polityką... Był marszałkiem V sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. - Bardziej była to zabawa niż praca, trwała zaledwie jeden dzień, ale dała mi do myślenia - wspomina rozmówca Kasi Węsierskiej. - Całkowicie skorygowała moje wyobrażenie na temat polityki. I o ile kiedyś przyszło mi do głowy, że może jest to miejsce dla mnie, jak tylko zobaczyłem jak to działa, a właściwie jak to nie działa, na dobre porzuciłem wszelką myśl o polityce.

Czytaj: Pasja według Arkadiusza Jakubika >>>

Radek Brzózka na dobre poświęcił się mediom. W telewizyjnej Jedynce prowadził popularny program śniadaniowy oraz "Teleexpress nocą", był także rzecznikiem Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Obecnie realizuje swoją największą pasję, czyli autorski popularnonaukowy program "Jak to działa".

- Od dziecka marzyłem, żeby studiować na Politechnice Warszawskiej. Kiedy dostałem się na Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych czułem się jakbym złapał Pana Boga za nogi - opowiada dziennikarz. - Wystarczyły jednak trzy miesiące, żeby przekonać się, że to kompletnie nie jest miejsce dla mnie. Teraz czasami trochę żałuję, że tak szybko się poddałem, ale zamiłowanie do nauk ścisłych zostało mi do dziś. Uwielbiam informatykę! Uważam, że programista to fascynujący zawód, bo polega na tworzeniu nowych treści. Tłumaczę sobie też, że my, dziennikarze, też w pewnym sensie jesteśmy programistami. Projektujemy świat w radiu, w telewizji albo na łamach prasy.

Zobacz: Aga Zaryan i muzyka, która daje jej wolność >>>

Jeśli chcesz poznać więcej pozadziennikarskich pasji Radosława Brzózki, dowiedzieć się jaki tryb życia prowadzi, dlaczego kręci go paralotnia oraz na czym polega magia telewizji posłuchaj nagrania z audycji "Prywatnie w Czwórce".

(kul/bch)

Czytaj także

Karolina Korwin Piotrowska o tym, co najbardziej denerwuje Polaków

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 13:29
We wtorkowym "Poranku OnLine" sprawdzimy, co najbardziej nas w życiu denerwuje, z czym każdego dnia staramy się "wygrać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Mołek: kocham reportaż za to, że daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 07:00
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna Magda Mołek uwielbia czytać i nie wyobraża sobie wakacji bez dobrej lektury. Słuchaczom Czwórki poleca dwutomowe dzieło "Antologia Polskiego Reportażu XX w." pod redakcją Mariusza Szczygła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy pracy dziennikarzy radiowych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 18:00
Dziennikarze Czwórki, specjalnie dla Was, odsłaniają rąbka tajemnicy swojego zawodu. - Jest to praca bardzo ciekawa, przyjemna i nietrudna - mówi reporter, Błażej Prośniewski. - Redaktor nie jedno ma oblicze, ponieważ jest prowadzącym, jak i reporterem.
rozwiń zwiń