Sposoby na tanie podróżowanie: autostop, back packing

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 18:58
W audycji "Piątek, piąteczek, piątunio" garść porad dla tych, którzy niebawem wybierają się w podróż, ale krucho u nich z kasą. Jak zorganizować wakacje życia niskim kosztem?
Audio
  • Staszek Olędzki o tym, jak zwiedzać świat z plecakiem i głową pełną marzeń (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
  • Paweł Pomin opowiada o blaskach i cieniach podróżowania autostopem (Piątek,piąteczek, piątunio/Czwórka)
Podróż autostopem to niezapomniana przygoda. Jeśli dobrze ją zaplanujemy, może być niedroga, a wspomnienia, które przywieziemy, będą bezcenne
Podróż autostopem to niezapomniana przygoda. Jeśli dobrze ją zaplanujemy, może być niedroga, a wspomnienia, które przywieziemy, będą bezcenneFoto: Pixabay/Domena publiczna

Autostopowicz Paweł Pomin przekonywał w czwórce, że autostop to - wbrew obiegowej opinii - bezpieczny środek transportu. - Trzeba uważać, ale ja podróżuję od lat i nie spotkałem się z żadnym zagrożeniem. Można za to przeżyć mnóstwo przygód i poznać ciekawych ludzi - mówił gość Czwórki. Radził jednak, na co należy uważać, zanim wsiądziemy do auta i gdzie szukać towarzyszy podróży, którzy chętnie wybiorą się z nami na drugi koniec świata autostopem.

W programie rozmawialiśmy także ze Staszkiem Olędzkim, który polecał wakacje z plecakiem, czyli tzw. backpacking i podkreślał, że jeśli nie ogranicza nas żaden środek transportu, możemy znaleźć się właściwie w dowolnym miejscu na świecie. - Stajemy się "obywatelami świata", poszerzamy horyzonty. Samotne podróżowanie z plecakiem daje poczucie wolności - opowiadał Olędzki i dodał, że dzięki tej metodzie na spędzanie wakacji, dziś ma przyjaciół i znajomych właściwie na całym świecie.

Goście Czwórki tłumaczyli, jak przygotować się do wielotygodniowej wyprawy "za jeden uśmiech", a także, jak radzić sobie, gdy tysiące kilometrów od domu wpadniemy w kłopoty finansowe i gdy stajemy w obliczu innego zagrożenia.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Paweł Pomin (autostopowicz, organizator Wyścigu Autostopem), Staszek Olędzki (podróżnik)

Data emisji: 17.07.2015

Godzina emisji: 16.00

kd/ag

Czytaj także

Podróż za grosze. Odkrywaj świat nie rujnując portfela

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 12:00
- Na tanie bilety lotnicze warto polować w środku tygodnia, a gromadząc punkty w sieciach hotelowych można liczyć na darmowy nocleg - mówi podróżnik Łukasz Przybyłek.
rozwiń zwiń