Dawid Czupryński. Aktor o radiowym głosie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 15:36
Czwórkowego gościa wielu zna z roli w serialu "Na Wspólnej", w "Absolutnie niepoważnych" odsłania swą mniej znaną twarz: kościelnego lektora, podróżnika, studenta aktorstwa.
Audio
  • Dawid Czupryński, aktor opowiada o swoich studiach, podróżach i scenicznych rolach (Czwórka/Absolutnie niepoważni)
Dawid Czupryński wie, co to studenckie życie
Dawid Czupryński wie, co to studenckie życieFoto: Radek Orzeł /TVN

Dawid Czupryński pierwsze kroki przed kamerą stawiał na weselach krewnych, bawił się i wygłupiał. Poważne próby aktorskie zaliczył dopiero w Larcie, studium aktorskim, zanim dostał się do PWST. - Tam pojawiły się pierwsze etiudy i inne produkcje krakowskie - mówi gość.

Aktor z sentymentem wspomina swoje studenckie czasu, fuksówkę, bieganie w zbroi po rynku czy wynajmowane mieszkania. Dziś spełnia się na teatralnych scenach i w serialowej roli. Prywatnie też pasjonują go podróże. Na swoim koncie ma niezapomnianą wyprawę stopem do Pekinu, wraz z kolegą z planu, Michałem Malinowskim. - Autobusem dojechaliśmy do Janek, tam szukaliśmy kartonu i łapaliśmy "okazję" - wspomina i opowiada o kolejnych 5 tygodniach poznawania świata. W Czwórce zdradza też swe uwielbienie dla drzemek i sposoby na kobiety, które nazywają go uroczym manipulantem.

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Mateusz Tomaszuk i Janek Kruczkowski 

Gość: Dawid Czupryński (absolwent PWST, aktor)

Data emisji: 31.03.2016

Godzina emisji: 9.00

pj/kd

Czytaj także

Mateusz Damięcki był wnuczkiem Karwowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 12:58
Znamy go z roli Jurka w "Matkach, żonach i kochankach", z głosu Krzysia w "Kubusiu Puchatku", grał w klipie zespołu Sabaton i serialu TVP o Eugeniuszu Bodo. W Czwórce 34-letni aktor opowiada o 25 latach swojej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Kalicka. "Fajne jest to, że można się zmieniać"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 12:40
Magda z "Rodzinki.pl", Marietta z "Plebanii", a w dodatku najlepsza studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Olga Kalicka była gościem Czwórki.
rozwiń zwiń