Skinny fat. Czy są chude grubasy?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 14:00
Szczupła sylwetka, żadnych mięśni i duży odsetek tłuszczu. Otyłość metaboliczna jest tak samo groźna jak dodatkowe kilogramy.
Audio
  • Otyłość metaboliczna - jak sobie z nią radzić? (Czwórka/Dzień Kobiet)
Teraz nie liczą się kilogramy tylko centymetry. Dbający o szczupłą sylwetkę nie powinni bać się przyrostu wagi... mięśni
Teraz nie liczą się kilogramy tylko centymetry. Dbający o szczupłą sylwetkę nie powinni bać się przyrostu wagi... mięśniFoto: Glow Images/East News

- U osób określanych mianem "skinny fat" współczynnik masy ciała pozostaje w normie, natomiast ma ona zbyt wysoki poziom tkanki tłuszczowej w organizmie – tłumaczy dziennikarka Anna Rokicka-Żuk.

Bycie tak zwanym "chudym grubasem", czyli metabolicznie otyłym, podnosi ryzyko chorób serca, udaru, nadciśnienia i cukrzycy.

W audycji tłumaczyliśmy jak diagnozuje się otyłość metaboliczną i dlaczego występuje ona u biegaczy oraz… modelek.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzi: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Data emisji: 1.05.2015

Godzina emisji: 8.00

kul/pg

Czytaj także

Piegi - nowy trend w makijażu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 10:00
Na wybiegach w Mediolanie i Nowym Jorku pojawiły się modelki, które nie tylko na twarzy, ale również na nogach czy ramionach miały namalowane… piegi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać mistrzynią świata w bikini fitness?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 11:00
By trenować na siłowni, porzuciła taniec towarzyski. - Dziś mój sukces jest indywidualny, pracuję sama na siebie i biorę za to odpowiedzialność - mówi Hanna Garboś, mistrzyni świata Bikini Fitness.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młoda polska moda "Najważniejsza jest pasja"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 14:28
Bycie projektantem to sposób na łatwy zarobek? Nic bardziej mylnego. Wymyślanie krojów ubrań bywa ciężką i żmudną pracą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy modzie potrzebny jest PR?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 06:00
- Jak każda branża, moda potrzebuje profesjonalizacji i potrzebuje osób, które będą umiały zadbać o jej interesy - mówi blogerka Olka Kazimierczak.
rozwiń zwiń