Mika Urbaniak i styl Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 11:50
Zadebiutowała jako-15 latka, współpracowała z takimi sławami, jak O.S.T.R., Liroy czy Kayah. W piątkowy poranek odwiedzi Czwórkę.
Mika Urbaniak to polska wokalistka urodzona w Nowym Jorku. Style muzyczne, w których czuje się najlepiej, to jazz i RB
Mika Urbaniak to polska wokalistka urodzona w Nowym Jorku. Style muzyczne, w których czuje się najlepiej, to jazz i R&BFoto: Czwórka

Mika Urbaniak jest polską wokalistką, ale urodziła się w Nowym Jorku. Porozmawiamy z nią o stylu tej emarykańskiej metropolii, jej recitalu i innych muzycznych planach.

Po 7.00 porozmawiamy natomiast o salonach szybkiej obsługi fryzjersko-kosmetycznej. Często mamy do czynienia z niespodziewanym lub nieoczekiwanym zaproszeniem na ważne wydarzenie. Ze strojem zwykle nie ma problemu, ale dostosowanie włosów i makijażu zabiera dużo czasu. Nie zawsze samodzielnie zrobione fryzura i make up pasują do reszty. Na szczęście są wyspecjalizowane salony! Gdzie już powstały? O tym w audycji.

Natomiast po godz. 8.00 - coś dla miłośników opowieści z dreszczykiem. Nasze studio odwiedzi Marta Reich, autorka książki "Morderstwo i cała reszta". Jest to pełnokrwista powieść kryminalna, a do tego - barwny obraz polskich elit, w którym poważni biznesmeni mieszają się z podejrzanymi przedsiębiorcami, wybitni artyści konkurują z celebrytami, a ludzie mediów muszą godzić wymóg kreowania luksusowego stylu życia z nieuchronnością comiesięcznych spłat kredytu.

***
Na "Dzień Kobiet" zapraszamy w piątek (27.11) w godz. 7.00-10.00. Audycje prowadzą Katarzyna Dydo i Karina Terzoni.

mg/kd

 

Czytaj także

Margaret walczy o tytuł najlepszej wokalistki świata

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 16:00
Małgorzata Jamroży w 2013 roku zdobyła szczyty list przebojów singlem "Thank You Very Much" i od tamtej pory wciąż zdobywa nagrody muzyczne i zaskakuje swoich fanów nowymi przebojami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nika Lubowicz: w muzyce nie lubię pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 14:00
- Nad płytą "Nika's Dream" pracowałam od lipca ubiegłego roku - opowiada artystka. - Ale nie dlatego, że jestem leniwa. Po prostu materiał jest różnorodny i każdy utwór rejestrowałam z innym zespołem muzyków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Farna jest za młoda na jazz?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 14:30
Wokalistka wydała właśnie kolejny krążek. Na płycie pt. "Inna" nagrała swoje stare przeboje w akustyczno-jazzujących aranżacjach, ale, jak podkreśla, nie odważyła się na czysty jazz.
rozwiń zwiń