Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
Audio
  • Aneta Jadowska o książce "Ropuszki" i o swojej kolejnej serii literackiej (Stacja Kultura/Czwórka)
Aneta Jadowska - autorka serii książek o Dorze Wilk
Aneta Jadowska - autorka serii książek o Dorze WilkFoto: Materiały prasowe

Akcja książek Jadowskiej dzieje się w Toruniu i magicznym Thornie. "Ropuszki" uzupełniają heksalogię o przygodach sprytnej policjantki Dory i wzbogacają ją o kolejne wątki. Nowa seria będzie osadzona w tym samym uniwersum, ale głównym bohaterem będzie Witkac, który w porównaniu z Dorą jest dużo bardziej powściągliwy i introwertyczny.

- Dokładnie te same wydarzenia opisywane z perspektywy różnych osób są inne, ta sama rozmowa brzmi inaczej, kiedy akcenty w inny sposób rozkładają się w głowach bohaterów - mówi Jadowska. Pisarka zapowiada też kolejną nowość - historię osadzoną w Warszawie, a raczej w alternatywnej wersji tego miasta.

W rozmowie z Katarzyną Dydo Jadowska opowiada także o swoich pozaliterackich pasjach i przyznaje, że w młodości miała zostać gwiazdą rocka.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aneta Jadowska (pisarka)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kul

Czytaj także

Blogerka Weronika Hasacz o książce "Ogień i woda"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 14:00
"Ogień i woda" to młodzieżowa powieść Victorii Scott. Główną bohaterką jest Tella, która decyduje się na udział w morderczym wyścigu, by ocalić brata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Igrzyska śmierci". Zlot fanów Katniss Everdeen

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 12:16
Trybuci ze wszystkich dystryktów przybywajcie. 22 sierpnia w Warszawie odbędzie się pierwszy Ogólnopolski Zlot Fanów "Igrzysk śmierci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń