Wdepnąłeś w gumę? Oto sposób na pozbycie się jej!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 19:05
Usunięcie samej gumy to nie lada wyzwanie, a co dopiero pozbycie się po niej plamy! Jak skutecznie domowymi sposobami usunąć gumę do żucia?
Audio
  • Jak pozbyć się gumy do żucia i niechcianych plam po niej? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/yougoigo

babcia 1200.jpg
Babcia radzi. Jak dbać o włosy?

Może nam się to przydarzyć w domu, w autobusie, metrze, w pracy, w szkole, a nawet w kinie. Pamiętacie, ile razy do Waszych ulubionych butów lub ubrań przykleiła się guma do żucia? Babcia Ela z Dancingu Międzypokoleniowego radziła więc w Czwórce, co można zrobić, by skutecznie się jej pozbyć.

Jak przekonywała w rozmowie z Czwórką - jedną z metod jest też zapakowanie ubrania do foliowej albo plastikowej torebki i włożenie go na kilka godzin do zamrażalki. Jeżeli ślad po gumie zostanie to można też namoczyć plamę w occie albo użyć denaturatu. Jak jeszcze można walczyć z niechcianą gumą do żucia na ubraniu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji w cyklu "Babcia radzi".

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 8.45

kd/jsz

Czytaj także

Dziadek radzi. Nieprzyjemna woń? - Użyj wanilii

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 08:43
Na pewno zostało Wam dużo poświątecznego jedzenia. Gdzie najlepiej je przechowywać,żeby się nie zepsuło?Oczywiście w lodówce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia radzi. Jak dbać o włosy?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 09:00
Szampon z odżywką, olejki, maski, kuracje odbudowujące - kosmetyków do włosów jest co nie miara. Tymczasem babcie Stenia i Wiesia stawiają w pielęgnacji na... jajka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na grypę w pełni! Jak się przed nią chronić?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 09:37
Aby obronić nasz organizm przed przeziębieniem i wirusami, oczywiście najprościej iść do apteki i zaopatrzyć się w leki na odporność. Ale po co?
rozwiń zwiń