Martha Stewart - wyrocznia amerykańskich gospodyń

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 17:30
Jest jedną z niewielu kobiet, której twarz rozpoznaje każdy Amerykanin. W czasach, kiedy w telewizji królowała "Dynastia" pokazała swoim rodakom, jak żyją W.A.S.P., czyli ówczesna elita i przekonała ich do polskiej grzybowej i pierogów.
Audio
  • Martha Stewart - prawie perfekcyjna pani domu? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Martha Stewart to amerykańska bizneswoman polskiego pochodzenia, osobowość telewizyjna, autorka i wydawca
Martha Stewart to amerykańska bizneswoman polskiego pochodzenia, osobowość telewizyjna, autorka i wydawca Foto: Everett Collection/Shutterstock.com

Czytaj także
dalida 1200.jpg
Dalida i jej życie "nie do zniesienia..."

Dzięki temu od prawie 40 lat Martha Stewart jest wyrocznią amerykańskich gospodyń w sprawach prowadzenia domu. - Pod koniec lat 60. była jedną z pierwszych kobiet, które pracowały na Wall Street jako makler. Kiedy jej mąż-prawnik zaczął lepiej zarabiać porzuciła to stanowisko i zajęła się prowadzeniem domu, a właściwie wiejskiej posiadłości na obrzeżach Nowego Jorku - opowiada dziennikarz magazynu "Forbes" Piotr Karnaszewski.

To właśnie tam wpadła na pomysł założenia własnego biznesu - firmy cateringowej. - Zaczęła specjalizować się w przyjęciach dla bogatych ludzi. Zaczęła też udzielać się w mediach - wspomina dziennikarz.  Jak rozwijała się kariera Marthy Stewart, co łączyło ją z Polską i dlaczego pół roku spędziła w więzieniu? Więcej o tym w materiale Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzi: Karina Terzoni

Data emisji: 14.04.2017

Godzina emisji: 6.28

kul/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iris Apfel. "Uwielbiam być ubrana jak... własna kanapa"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 11:10
To dzięki niej showbiznes docenił piękno starzenia się oraz odwagę w wyrażaniu siebie. - Iris Apfel nigdy nie uważała się za piękność, za to zawsze stawiała na oryginalność - przekonuje dziennikarka Grażyna Olbrych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steruje Beyoncé i Madonną. Kim jest Konrad "Kony" Czarkowski?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:00
- Jestem piewrszym w Polsce lalkarzem medialnym - śmieje się Konrad Czarkowski i opowiada o tym, kogo pociąga za sznurki, a kogo pociąga "od spodu".
rozwiń zwiń