Stylista fryzur Kajetan Góra podbija USA

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 14:30
Czwórkowe studio odwiedził jeden z najsłynniejszych stylistów fryzur. W jego atelier czesały się m.in. Edyta Górniak, Mandaryna i Natalia Siwiec.
Audio
  • Stylista fryzur Kajetan Góra o blaskach i cieniach swojej pracy (Dzień Kobiet/Czwórka)
Znakiem rozpoznawczym Kajetana Góry są długie, ciemne włosy
Znakiem rozpoznawczym Kajetana Góry są długie, ciemne włosyFoto: PAP/Stach Leszczyński

Ostatnimi czasy Kajetan Góra staje się coraz popularniejszy w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju powstał niedawno film dokumentalny o nim i o modelu Matuszu Madze, zaraz potem przyszła kolejna propozycja - funkcja głównego charakteryzatora w hollywoodzkim horrorze.

- Realia, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce, bardzo odbiegają od tych amerykańskich. Aktorka idąca na plan jest zapowiadana przez 20 minut, a informacja przechodzi przez sztab asystentów. Każda gwiazda posiada osobną przyczepę, a przyczepa dla charakteryzacji jest tak ogromna, że jak weszła tam cała ekipa, to mieliśmy jeszcze pół przyczepy wolnej - mówi Kajetan Góra.

Gość Czwórki opowiada też o pewnej amerykańskiej gwieździe, która do charakteryzacji zażyczyła sobie konkretnego lakieru, który można kupić tylko we Francji. Zdradza również, co sądzi o scenicznych kaprysach Dody, o których krążą już legendy.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Kajetan Góra (stylista fryzur)

Data emisji: 30.10.2015

Godzina emisji: 8.00

mg/kd

Czytaj także

Robert Kupisz: tak naprawdę nie lubię mody

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:00
Słynny projektant nie od razu pracował w branży. Zaczynał jako tancerz i właściciel szkoły tańca. Potem został stylistą fryzur, a cztery lata temu zaczął projektować ubrania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studenci nadają ton polskim ulicom

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:25
Dziennikarka modowa Aleksandra Nagel przyglądała się temu, jak ubierają się polscy studenci. Ich stylizacje pokazała w cyklu filmików Fashion Dairy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie na ściance, czyli kulisy polskiego "szołbizu"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 14:00
- Polski szołbiznes jest jak piaskownica, grzebiemy się w niej z lubością, ale bez dystansu - uważa Marcin Cejrowski z "Gali.pl". - Nasze gwiazdy chcą świetnie wyglądać i być chwalone. A w tej branży to tak nie działa.
rozwiń zwiń