Wakacje za grosze? Tak, ale nie "last minute"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 18:00
- Podróżuje się albo tanio, albo spontanicznie - twierdzą podróżnicy. I zdradzają swoje patenty na tanie zwiedzanie świata.
Audio
  • Podróżnik Władysław Labuda radzi, jak złapać stopa - w sieci i na wodzie (Efekt: WOW/Czwórka)
  • Czy wakacje "all inclusive" zawsze kosztują majątek? Podróżniczka Dorota Chojnowska tłumaczy, dlaczego warto pojechać do Meksyku (Efekt: WOW/Czwórka)
Grupy portfel nie jest gwarancją udanych wakacji. Liczą się pomysłowość, zaradność i kilka sprawdzonych patentów na tanie podróżowanie
Grupy portfel nie jest gwarancją udanych wakacji. Liczą się pomysłowość, zaradność i kilka sprawdzonych patentów na tanie podróżowanie!Foto: Pixabay.com

O tym, jak zaoszczędzić na dalekich wyprawach, wie Władysław Labuda, który stawia na łapanie stopa on-line. - W ten sposób zjechałem Kanadę i nie wydałem ani grosz - wspomina. - Wszystko dzięki portalowi, na którym zamieściłem informację, że jestem podróżnikiem i szukam transportu.

W audycji podpowiadamy, jakie lotniska w Europie oferują najtańsze bilety i dlaczego lato warto spędzić w Oslo, a nie na Teneryfie. Sprawdzamy też, jak podróżuje się wodnym stopem i zdradzamy, czy współczucie jest dobrym środkiem transportu.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Dorota Chojnowska, Władysław Labuda (podróżnicy)

Data emisji: 23.07.2015

Godzina emisji: 16.00

kul/mm

Czytaj także

Świat z buta. O zaletach pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 17:00
- Chodzenie piechotą po świecie jest ważną lekcją minimalizmu - przekonuje Łukasz Supergan. - W trakcie podróży nauczyłem się, czego nie potrzebuję do życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szalone wakacje. Autostopem przez Europę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 08:00
Wziąć ślub w Las Vegas, kupić kuszę, znaleźć pracę - to wakacyjne wyzwania, które stawiają sobie słuchacze Czwórki. A może by tak objechać Europę "na stopa"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż pociągiem - najlepsze historie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 07:30
Wsiadamy do pociągu, aby wyruszyć w świat - nieważne gdzie, byle z dala od zgiełku, byle odpocząć. I tu pojawia się problem, bo w pociągu może to być trudne...
rozwiń zwiń