Świat z buta. O zaletach pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 17:00
- Chodzenie piechotą po świecie jest ważną lekcją minimalizmu - przekonuje Łukasz Supergan. - W trakcie podróży nauczyłem się, czego nie potrzebuję do życia.
Audio
  • Jak postawić pierwszy krok na drodze do pieszych wędrówek? (Czwórka/Zmiennicy)
Nie ma lepszego sposobu, żeby odkryć fantastyczną scenerię danego miejsca niż piesza wędrówka - przekonują piechurzy
Nie ma lepszego sposobu, żeby odkryć fantastyczną scenerię danego miejsca niż piesza wędrówka - przekonują piechurzyFoto: pixabay.com

Choć wydawałoby się, że człowiek ma długą praktykę w chodzeniu, to piesze wędrówki wymagają czegoś więcej. - Na pewno przydaje się dobra kondycja i wiedza o miejscu, do którego się idzie - wyjaśnia podróżniczka Marzena Filipczak. - Kiedyś na Lofotach w Norwegii spotkałam dwóch piechurów z Polski. Mieli kolorowe czapeczki z pomponami, trampki i bardzo spieszyli się na lodowiec.

Podróżnicy wymieniają niezbędne elementy ekwipunku piechura i opowiadają o najlepszych trasach do pieszych wędrówek. Tłumaczą też, dlaczego w podróży niezbędna jest pokora.

***

Przygotowała: Justyna Majchrzak

Data emisji: 13.06.2015

Godzina emisji: 14.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Zmiennicy"

kul/fbi

Czytaj także

Udana podróż? To wygodne buty i... Maffashion

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 09:30
- W podróży kierujemy się sercem, w przygotowaniach rozumem - mówią autorzy bloga Para gra w podróże. - Najważniejsze są buty, apteczka i ciekawi towarzysze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykła wyprawa. Z polskich Książenic do boliwijskiej dżungli

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 17:30
- Fascynuje nas to, co dzieje się w koronach tamtejszych niesamowicie wysokich drzew - opowiadają Marzena i Krzysztof Wystrachowie, którzy niebawem wyruszą na wspinaczkę do boliwijskiej dżungli.
rozwiń zwiń