Werner Herzog. Reżyser końca świata

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 17:40
- O Wernerze Herzogu mówi się, że wieszczy apokalipsę. Jednak według mnie nie jest on profetą, tylko uważnym obserwatorem, który potrafi wyciągać wnioski - przekonuje reżyserka Ana Brzezińska.
Audio
  • Na czym polega fenomen twórczości Wernera Herzoga? (Hrapkowidz/Czwórka)
Na początku rolę główną w filmie Królowa pustyni miała grać Naomi Watts . Aktorka odrzuciła tę propozycję i ostatecznie w filmie zobaczymy Nicole Kidman
Na początku rolę główną w filmie "Królowa pustyni" miała grać Naomi Watts . Aktorka odrzuciła tę propozycję i ostatecznie w filmie zobaczymy Nicole Kidman Foto: mat. prasowe

To, co łączy jego filmy, to widoczna na każdym etapie twórczości głęboka fascynacja złożoną naturą ludzką. - Herzog szuka historii, które pokazują, jak skrajnie różne są bodźce determinujące wybory człowieka. Dwoistość natury ludzkiej jest punktem wyjścia dla jego wizji świata - opowiada gość Czwórki.

Bohaterką swojego najnowszego filmu "Królowa pustyni" niemiecki mistrz uczynił Gertrude Bell - podróżniczkę, pisarkę, kartografkę i dyplomatkę, która uwielbiała ryzyko i adrenalinę i konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. W audycji tłumaczymy, co połączyło go z "zarozumiałą pannicą z Oxfordu", na czym polegał burzliwy związek reżysera z Klausem Kinskim oraz dlaczego "otchłań boi się spojrzeć w oczy Herzoga".

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Gość: Ana Brzezińska (reżyserka)

Data emisji: 7.04.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/jp

Czytaj także

"Amelia". Jak film Jean-Pierre'a Jeuneta walczy z depresją?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 12:30
- Główna bohaterka zachęca do smakowania i celebrowania życia - przekonuje psycholog Martyna Harland. - Pacjentom z depresją może dawać światło i nadzieję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinowy kwartał. Podsumowanie Błażeja Hrapkowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 09:29
Święta to dobry czas na nadrobienie filmowych zaległości. Trzy miesiące 2016 już niemal za nami. Błażej Hrapkowicz poleca tytuły, które przykuły jego uwagę w tym czasie.
rozwiń zwiń