X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od kinofilii do debiutu. Młodzi filmowcy w natarciu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 17:23
- Jestem dzieckiem wypożyczalni wideo. W moim rodzinnym Kędzierzynie Koźlu nie było ich dużo, ale obejrzałem wszystko, co tam było - wspomina w rozmowie z Błażejem Hrapkowiczem młody reżyser Paweł Maślona, którego pełnometrażowy debiut "Atak paniki" będziemy mogli zobaczyć już jesienią.
Audio
  • Paweł Maślona o własnej koncepcji kina (Hrapkowidz/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: gnepphoto/Shutterstockc.om

Paweł Maślona Ostatnio przestałem wstydzić się tego, co lubię. Ważne jest to, co mnie interesuje, co mnie zapładnia

Sukcesy polskiego kina ostatnich lat to dzieło wielopokoleniowe, ale wiele z nich wyszło spod ręki młodych twórców, wśród których największe sukcesy odnieśli m.in.: Agnieszka Smoczyńska, Michał Marczak oraz Jan P. Matuszyński. A o czym w swoich filmach chce opowiadać Paweł Maślona? - Bardzo bliskie mi są wątki tragikomiczne. Mogę zdradzić, że mój debiut to będzie wielowątkowa historia o nadchodzącej osobistej katastrofie różnych ludzi. "Atak paniki" to sztandar, pod którym wszystkie te wątki się dobrze czują - mówi młody reżyser.

Paweł Maślona sztuki filmowej uczył się w Katowicach, a później swój warsztat szlifował jako asystent reżysera oraz scenarzysta - jest m.in. współtwórcą scenariusza do filmu "Demon" Mariusza Wrony, a także autorem docenionej przez krytykę etiudy "Magma". W audycji reżyser nie tylko dzieli się wspomnieniami z czasów studiów, ale także tłumaczy, na czym jego zdaniem polega sztuka robienia filmów.

Soprawdź też:
Magnus von Horn PAP 1200x660.jpg
Magnus von Horn: ciekawią mnie ekstremalne sytuacje

Ponadto w "Hrapkowidzu", razem z Beatą Kwiatkowską zajrzeliśmy też na plan filmu Kingi Dębskiej "Boski plan", w którym grają między innymi Kinga Preis, Edyta Olszówka i Marcin Dorociński.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Paweł Maślona (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 2.04.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbyszek Cybulski. Ogrywał przede wszystkim siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 16:47
- Postać Cybulskiego wyrażała los, nadzieje i niepokoje pewnego pokolenia - mówił w Czwórce publicysta i krytyk filmowy Jakub Majmurek. W 50. rocznicę śmierci ikony polskiego kina w "Hrapkowidzu" wspominaliśmy jego filmowe kreacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: przez całe życie kręcę jeden film

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 17:50
Olga Bołądź, Piotr Polak, Helena Norowicz zagrają w nowym filmie Bodo Koxa. - To znów opowieść o miłości, o pamięci i podskórnie o strachu przed wojną - mówi reżyser.
rozwiń zwiń