Piłka nożna jako punkt wyjścia do opowieści o ludziach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 17:00
- Najpierw w moim życiu pojawiła się piłka nożna, potem kino dokumentalne. Klamrą łączącą obie pasje są outsiderzy, których historie interesują mnie najbardziej - mówi Jarosław Wszędybył, reżyser filmu "Wojna Smoków".
Audio
  • "Książę i dybuk". Wszystkie tajemnice Michała Waszyńskiego (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Reżyser Jarosław Wszędybył o filmie "Wojna Smoków" (Hrapkowidz/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/domena publiczna/EFKS

Czytaj także
AMERYKANSKI SEN rez Marek Skrzecz 1200.jpg
Najlepsze polskie 30'. "Wrestling po polsku"

Premiera filmu odbędzie się na festiwalu Millenium Dogs Against Gravity, który trwa w Warszawie. "Wiosna Smoków" bazuje na obserwacji wydarzeń z życia najgorszego zespołu w polskiej lidze. To historia pełna emocji i zwrotów akcji, bo piłka nożna, tak jak życie - czasami potrafi być przewidywalna do bólu, ale czasami kompletnie zaskakująca. - To, że zdecydowałem się opowiedzieć tę historię, to zasługa trenera Pawła Milewskiego. Pojawił się w życiu Czerwonych Smoków Brwinów w tym samym momencie, co ja i mój operator. Okazało się, że jego największym marzeniem jest to, by przyszłości prowadzić Arsenal Londyn, ale zanim to się stanie, postanowił podnieść Smoki z kolan - opowiada gość Czwórki, wspomina pracę na planie i zdradza mechanizmy, które rządzą piłką nożną także na najniższych szczeblach rozgrywek ligowych.

Jarosław Wszędybył "Wojna Smoków" pokazuje mechanizmy dużej piłki w małej piłce

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy Beaty Kwiatkowskiej z Elwirą Niewierą i Piotrem Rosołowskim - twórcami dokumentu "Książę i dybuk" o Michale Waszyńskim.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Jarosław Wszędybył (reżyser)

Data emisji: 13.05.2018

Godzina emisji: 14.07

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edward Norton o bywaniu w Polsce i kręceniu z niepoważnymi ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 16:20
- Pierwszy raz odwiedziłem Was, kiedy z Wesem Andersonem kręciliśmy "Grand Budapest Hotel" w Görlitz. Wystarczyło tylko przejść przez most i już było się w Polsce - w ten sposób Edward Norton powitał uczestników festiwalu Transatlantyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Munka ma 10 lat. To trampolina do filmowej kariery

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:35
Co łączy filmy "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej (nagroda w Cannes), "Cicha noc" Piotra Domalewskiego (Złote Lwy w Gdyni) i "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej? Wszystkie powstały w Studiu Munka, które jest producentem debiutów filmowych.
rozwiń zwiń