Premiery filmowe: "Zjawa", "Czas próby" i "The Boy"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 14:30
Memy o wiecznie nominowanym do Oscara Leonardo DiCaprio podbijają internet. W tym roku aktor ma kolejną szansę, by otrzymać tę statuetkę, za sprawą "Zjawy", która wchodzi na ekrany kin.
Audio
  • Krytyk Błażej Hrapkowicz ocenia filmowe premiery (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Na co w weekend wybrać się do kina - podpowiada krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
W Zjawie Leonardo DiCaprio wciela się w postać legendarnego podróżnika i odkrywcy Hugh Glassa, który zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie
W "Zjawie" Leonardo DiCaprio wciela się w postać legendarnego podróżnika i odkrywcy Hugh Glassa, który zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenieFoto: mat. prasowe/Imperial-Cinepix

Film jest dziełem Alejandro Gonzaleza Inarritu, który ma na koncie m. in. "Amores Perros". - Był jednym z najlepszych przedstawicieli szorskiego, południowoamerykańskiego realizmu, ale od pewnego czasu robi kino, którego szczerze nie znoszę - mówi Błażej Hrapkopwicz. Tytuł otrzymał aż 12 nominacji do Oscara i zdaniem krytyka jest... ładnym filmem w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Zobacz zwiastun:

Niemałych wrażeń dostarcza także dokument "Mów mi Marianna" Karoliny Bielawskiej o transseksualistce, która walczy o godność i wolność. Film wygrał Krakowski Festiwal Filmowy

Zobacz zwiastun:

W weekend do kin wchodzą także "Nena" Saskii Diesing, która dostała za ten film nagrodę dla najlepszej holenderskiej reżyserki, najlepszy film ubiegłorocznej edycji Nowych Horyzontów "Lucyfer", amerykański thriller "Czas próby" oraz "The Boy", czyli kolejna koszmarna lalka.

Na co warto wybrać się do kina - podpowiadają krytycy Błażej Hrapkowicz i Łukasz Muszyński.

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Czytaj także

Martin Scorsese znów na samym szczycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 11:15
- Można powiedzieć, że są to "Chłopcy z ferajny", tylko na Wall Street. Rzeczywiście Scorsese łączy światy, które doskonale zna i od zawsze pokazuje w swoim kinie - tak Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" mówi w Czwórce o nowej produkcji Martina Scorsese "Wilk z Wall Street".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hipnotyzujący, bezlitosny "Syn Szawła" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 11:20
- Ten obraz powoduje wstrząs - mówi o nominowanym do Oscara filmie "Syn Szawła" Błażej Hrapkowicz. Obraz od piątku, 22 stycznia, można oglądać w kinach.
rozwiń zwiń