"W głębi lasu". Polski serial, o którym jest głośno w internecie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:40
To jak dotąd najlepszy polski serial na Netflixie - podsumowują internauci i nie szczędzą pochwał twórcom i aktorom. Za reżyserię odpowiadają Leszek Dawid i Bartek Konopka, a na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego oraz fantastycznych debiutantów, który wnoszą w tę opowieść nową jakość. 
Hubert Miłkowski w  serialu W głębi lasu
Hubert Miłkowski w serialu "W głębi lasu"Foto: mat prasowe (Netflix)

03:06 [CZWORKA]Hrapkowidz 14 czerwiec 2020 w glebi lasu.mp3 Beata Kwiatkowska rozmawia z twórcami serialu "W głębi lasu" (Hrapkowidz/Czwórka)

 

Serial jak album ze zdjęciami z młodości

Czytaj także
brad pitt pap 1200.jpg
Brad Pitt jedzący. Droga przez żołądek do Oscara

"W głębi lasu" ("The Woods") to nowa produkcja Netflixa oparta na książce Harlana Cobena. Po "Safe" i "The Stranger" przyszła pora, by akcję kolejnej powieści amerykańskiego pisarza przenieść do Polski w latach 1994 i 2019. - To, co różni naszą wersję od literackiego pierwowzoru, to to, że w książce Cobena nie ma wyodrębnionych płaszczyzn czasowych. To, co w serialu dzieje się w latach 90, w thrillerze funkcjonuje jako wspomnienia z bliżej nieokreślonej przeszłości - opowiada Wiktoria Filus. - Nie znalazłam w niej wskazówek, jak powinnam zbudować swoją postać, ale do końca kręcenia serialu towarzyszyła mi myśl, że zadaniem nas, aktorów jest stworzenie albumu ze zdjęciami z młodości bohaterów. Pełnymi emocji i uczuć, które zaważą na dalszych losach Laury, Pawła i innych dzieciaków - dodaje.

Bohaterowie zbudowani ze wspomnień

Posłuchaj
Boże Ciało 1200.jpg
Mateusz Pacewicz - scenarzysta z paszportem do sławy

"W głębi lasu" - to tam właśnie zaczyna się historia nastolatków, którzy spotkali się na letnim obozie. Obozie, który skończył się tragicznie. Cztery osoby weszły do lasu i nigdy nie wróciły. Dwa ciała znaleziono dość szybko, a pozostałej dwójki nigdy nie odnaleziono. - Laura, która u Cobena ma na imię Lucy, w serialu została zbudowana na nowo - mówi Agnieszka Grochowska, która wciela się w postać dorosłej Laury. - Czasami czułam, że moja bohaterka zna siebie z opowiadań innych ludzi, że ten proces przypomina oglądanie starych zdjęć albo czytanie listów, które napisało się przed laty.

Serial do słuchania

"W głębi lasu" liczy sześć odcinków. Producentką jest Anna Nagler, reżyserami Leszek Dawid i Bartosz Konopka, za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. W serialu ważną rolę odgrywa też muzyka. Skomponował ją Łukasz Targosz, który w jednym z wywiadów powiedział, że największą inspiracją w tworzeniu było dla niego brzmienie lasu. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się natomiast największe polskie przeboje z lat. 90. - m.in. utwory Lecha Janerki i Elektrycznych gitar.    

Oficjalny zwiastun "W głębi lasu" / Netflix

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 14.40

kul/pj

Czytaj także

Serial "Ślepnąc od świateł" ma jego twarz

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 11:40
- Jestem raperem z grupy Dixon37 i debiutuję na szklanym ekranie w serialu Krzysztofa Skoniecznego "Ślepnąc od świateł" - mówi odtwórca roli głównej, Kamil Nożyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czuję związek z Vanyą". Ellen Page o "The Umbrella Academy"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:25
Ellen Page opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w serialu "The Umbrella Academy", który oglądać można na Netflixie.
rozwiń zwiń