"Czuję związek z Vanyą". Ellen Page o "The Umbrella Academy"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:25
Ellen Page opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w serialu "The Umbrella Academy", który oglądać można na Netflixie.
Audio
  • Ellen Page opowiada Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w filmie "The Umbrella Academy" (Hrapkowidz/Czwórka)
Ellen Page i Beata Kwiatkowska
Ellen Page i Beata KwiatkowskaFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Berlinale 2019 pap 1200.jpg
Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Pewnego dnia w 1989 roku rodzi się 43 dzieci, których matki jeszcze dzień wcześniej nie były w ciąży. Siedmioro z tych dzieci trafia pod skrzydła ekscentrycznego milionera, w tym bohaterka grana przez Ellen Page. - Sześcioro ma nadprzyrodzone moce, a siódme, Vanya, ich nie posiada - opowiadała Ellen Page o swojej postaci w serialu. Ich przyszywany ojciec chce stworzyć rodzinę superbohaterów, a kiedy umiera, a dzieci osiągają wiek 30 lat, spotykają się ponownie. - Gdy przeczytałam scenariusz pierwszego odcinka, natychmiast poczułam związek z Vanyą, byłam zainteresowana tą postacią - wspominała odtwórczyni tej roli. - To smutna dziewczyna, która chce walczyć z tym uczuciem. Nie wie jak zbliżyć się do ludzi i zbudować relacje, kiedyś czułam się tak samo.

Jak Ellen Page wspomina kręcenie sceny tańca, w której - jak podkreśla - postacie zostają świetnie przedstawione widzom? Czy aktorka, podobnie jak jej bohaterka, potrafi grać na skrzypcach? O tym w nagraniu wywiadu, który przeprowadziła Beata Kwiatkowska. Ellen Page próbowała także swoich sił w języku polskim. Jak poszło jej wymawianie słowa "Czwórka"?

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "Hrapkowidz", w której z krytykiem filmowym Michałem Oleszczykiem rozmawialiśmy m.in. o tym, jakie miejsce zajmuje "Green Book" - nominowany do Oscara film Petera Farrelly'ego - w tradycji amerykańskiego kina zaangażowanego.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serial "Ślepnąc od świateł" ma jego twarz

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 11:40
- Jestem raperem z grupy Dixon37 i debiutuję na szklanym ekranie w serialu Krzysztofa Skoniecznego "Ślepnąc od świateł" - mówi odtwórca roli głównej, Kamil Nożyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futurystyczne podróże, transmutacja i gęsia skórka. Co nowego w świecie seriali?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:31
Jest rok 2033. Pierwsza załogowa ekspedycja ląduje na powierzni Marsa, żeby go skolonizować. Tak zaczyna się się pierwszy odcinek serialu fabularno-dokumnetalnego National Geograpic. Co w nim znajdziemy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabawa, zabawa". Maria Dębska o trudnej filmowej roli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 15:48
Trzy kobiety i ich dramatyczne historie. Wszystkie "zanurzone" w alkoholu. - Ten film burzy stereotypy i to bardzo się czuje - mówi Maria Dębska, aktorka odtwarzająca jedną z głównych ról w dramacie "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej.
rozwiń zwiń