Światowe Dni Młodzieży. Magis znaczy więcej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 11:40
Lipcowe spotkanie z papieżem Franciszkiem będzie poprzedzał 10-dniowy Program Magis. - To słowo pochodzące z łaciny znaczy "więcej", "bardziej" - tłumaczy współorganizator Jakub Pruś.
Audio
  • Ks. Paweł Kowalski, Jakub Pruś i Dorota Dyda o Programie Magis poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży (Czwórka/Kierunek Kraków)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Program Magis ma przygotować młodych ludzi na Światowe Dni Młodzieży i pozwolić im na głębsze przeżywanie tego wydarzenia.

- Wszystko zaczyna się w Łodzi, zjedzie się tam ok. 2 tys. ludzi z całego świata. Do Łodzi przyjeżdża też ojciec generał jezuitów z Rzymu, który wysyła nas wszystkich na misje. Te 2 tys. osób dzielimy na grupki 20-osobowe i ludzie wymieszani językowo oraz kulturowo jadą w Polskę, na Litwę, Słowację, do Czech. Tam podejmują jakiś typ pracy przez tydzień - wyjaśnia ks. Paweł Kowalski.

Z audycji dowiecie się, co dokładnie młodzi ludzie będą robić na misjach i czym są ignacjańskie eksperymenty, które będą przeprowadzać. Częścią Programu Magis będą także pielgrzymki piesze, kajakowe i konne.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Paweł Kowalski (jezuita), Jakub Pruś i Dorota Dyda (koordynatorzy wolontariatu Programu Magis)

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 7.00

mg/mm

Czytaj także

Czesi tłumnie odwiedzą Światowe Dni Młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 14:12
Światowe Dni Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań religijnych w Polsce w 2016 roku. Polacy, odwiedzający wówczas Kraków, korzystając z okazji, przedłużają sobie wakacje, by udać się na wycieczkę do Czech. A ilu Czechów odwiedzi nasz kraj?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
rozwiń zwiń