X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ŚDM w diecezjach. Niedziela Palmowa dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 13:20
Niedziela Palmowa zbiega się w czasie ze Światowym Dniem Młodzieży w diecezjach. - To inicjatywa Jana Pawła II, który postanowił Wielki Tydzień przywrócić ludziom młodym - tłumaczy ks. dr. hab. Andrzej Kiciński.
Audio
  • Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach - jak wygląda w Polsce i na świecie? (Kierunek Kraków/Czwórka)
W Lipnicy Murowanej młodzież nie tylko się modli, ale też chętnie bierze udział w Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Klasyczna palma powinna być upleciona wyłącznie z wikliny, zdobiona naturalną roślinnością i kwiatami charakterystycznymi dla tej pory roku
W Lipnicy Murowanej młodzież nie tylko się modli, ale też chętnie bierze udział w Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Klasyczna palma powinna być upleciona wyłącznie z wikliny, zdobiona naturalną roślinnością i kwiatami charakterystycznymi dla tej pory rokuFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W tym wyjątkowym czasie ludzie starsi zajęci są przygotowaniami do świąt, ale jak przekonuje gość Czwórki, nie ma w tym nic złego. - Tak było też za czasów Jezusa, kiedy dorośli przygotowali się do święta Paschy - wyjaśnia wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Natomiast ci, którzy wprowadzali Syna Bożego do Jerozolimy z palmami, to byli ci, których nazywamy "Pueri Hebraeorum". Młodzi Hebrajczycy, którzy rozpoczęli obchody Wielkiego Tygodnia.

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

Pierwszy Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Niedzielę Palmową w 1986 roku i dziś właściwie nie ma diecezji, w której nie obchodzono by tego święta - o czym przekonuje młodzież z diecezjalnych biur ŚDM i opowiada, jak Światowy Dzień Młodzieży wygląda w różnych miejscach na świecie.    

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. dr. hab. Andrzej Kiciński (KUL), Angelo Dąbrowski (diecezja warszawsko-praska), Katarzyna Kozioł, Joanna Janus (diecezja siedlecka)

Data emisji: 20.03.2015

Godz. emisji: 7.00

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak się modlić i kochać innych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 13:45
Za pół roku do Polski przyjadą młodzi z całego świata, by w Krakowie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Już teraz katolicy przygotowują się do tego wydarzenia, uczestnicząc w rekolekcjach w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

X Zjazd Gnieźnieński. Religia daje wolność

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 13:46
W Gnieźnie spotkało się 60 prelegentów z 10 krajów. X Zjazd Gnieźnieński to wyjątkowe ekumeniczne spotkanie 9 kościołów chrześcijańskich, przedstawicieli żydów i muzułmanów - by rozmawiać o wolności.
rozwiń zwiń