Miłosierny Piotr Jerzy Frassati - patron ŚDM 2016

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 10:54
To Jan Paweł II naznaczył Piotra Jerzego Frassatiego na patrona młodzieży. Papież Franciszek wskazuje go jako przykład człowieka miłosiernego, przykład szczególnie dla młodych.
Audio
  • O. Stanisław Tasiemski, dominikanin, koordynujący peregrynacje relikwii Piotra Jerzego Frassatiego po Polsce i Zbigniew Kaliszuk, publicysta, pisarz, ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie opowiadają o postaci Piotra Jerzego Frassatiego i "współczesnych Frassatich" (Kierunek Kraków/Czwórka)
Pier Giorgio Frassati patron młodzieży, studentów, ludzi gór
Pier Giorgio Frassati patron młodzieży, studentów, ludzi górFoto: Wikipedia/CC/Nheyob

- To błogosławiony, który nie nudził się życiem - mówi o. Stanisław Tasiemski. - Już jako dziecko pomagał biednym, wykluczonym. Ale był też człowiekiem ogromnych zainteresowań: wspinał się po górach, angażował się w wiele różnych dziedzin, tworzył grupy przyjaźni. Koordynujący peregrynację relikwii Piotra Jerzego Frassatiego po Polsce opowiada o Frassatim w życiu Karola Wojtyły, Jana Pawła II. Mówi też o jego znaczeniu dla współczesnej młodzieży.

Zbigniew Kaliszuk podkreśla natomiast znaczenie błogosławionego, który wg. niego jest przykładem na to, że wiek nie ma znaczenia, żeby czynić dobro.

Światowym Dniom Młodzieży towarzyszyła będzie pielgrzymka relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Relikwie (trumna z ciałem) przybędą 11 lipca do Rybnika, gdzie aktywnie działa grono czcicieli bł. Piotra Jerzego. Następnie z Rybnika przez Wrocław, Szczecin, Poznań, Łódź, Warszawę (modlitwa odbędzie się w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu oraz w klasztorze na Służewie), Lublin, Tarnobrzeg, Jarosław, Rzeszów, relikwie trafią 23 lipca do Krakowa.

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży w Czwórce <<<

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: o. Stanisław Tasiemski (dominikanin, koordynujący peregrynacje relikwii Piotra Jerzego Frassatiego po Polsce), Zbigniew Kaliszuk (publicysta, pisarz, ambasador Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, autor książki "Yes, we can! Powołani, by świadczyć")

Data emisji: 10.07.2016

Godz. emisji: 7.05

pj/ei

Czytaj także

"Maryja czuwa nad uczestnikami ŚDM 2016"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 08:00
W maju, gdy wszystko kwitnie, pachnie i śpiewa, katolicy zwracają się do Maryi. W Polsce tradycja maryjna jest bardzo żywa i mocna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zróbmy Raban!" - co trzeba wiedzieć o ŚDM?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 17:17
Na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży? Na to pytanie odpowiedź próbują znaleźć Anna Salawa i Karolina Sarniewicz, autorki książki "Zróbmy raban!".
rozwiń zwiń