Pascal Brodnicki: dobry kucharz musi mieć żyłkę odkrywcy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 13:00
W gotowanie bawi się coraz więcej osób, niezależnie od płci i wieku. Stało się to modne. Co zrobić, żeby stało się również sposobem na dostatnie życie?
Audio
  • O specyfice pracy kucharza mówili m.in. Pascal Brodnicki i Michał Pasternakiewicz (Czwórka/Mamy to)
Pascal Brodnicki dowodzi, że z pasji z powodzeniem można uczynić sposób na życie i popularność
Pascal Brodnicki dowodzi, że z pasji z powodzeniem można uczynić sposób na życie i popularnośćFoto: Polskie Radio

W ostatnich latach kucharzy nie traktuje się już jak rzemieślników, ale niemalże artystów. Wyznaczają trendy smakowe, a do restauracji, w których gotują najlepsi, zapisywać się trzeba z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Zdaniem Pascala Brodnickiego, żeby sprawdzić się w tym zawodzie, trzeba mieć pasję i "żyłkę" odkrywcy. Oczywiście konieczny jest zmysł smaku, dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Szef kuchni: mężczyźni gotują impulsywnie, kobiety są bardziej dokładne

Kucharz z wieloletnim doświadczeniem Michał Pasternakiewicz przekonywał, że warto iść do szkoły gastronomicznej. To okazja do nabycia wszechstronnej wiedzy z zakresu gotowania, ale i technologii żywności czy też higieny.
Ile pracy trzeba poświęcić, żeby zostać zawodowym kucharzem? Jaka jest szansa na wysokie zarobki? Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji "Mamy to".
Autor: Patryk Kuniszewicz
Goście: Pascal Brodnicki (kucharz), Michał Pasternakiewicz (kucharz), Grzegorz Łapanowski (kucharz)
Tytuł audycji: Mamy to
Data emisji: 3.11.2014
Godzina emisji: 12.00
ac/kd

Czytaj także

Jan Kuroń: zamiast soli użyj tymianku!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 12:50
Jedna płaska łyżeczka soli dziennie nikomu nie zaszkodzi - twierdzą dietetycy. Niestety z badań wynika, że zużywamy jej dużo więcej. Głównie dlatego, że jemy coraz więcej produktów przetworzonych, które zawierają chlorek sodu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kitchensurfing - zamów kucharza do domu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:00
Kitchensurfing to najnowsza moda związana z gotowaniem, która pewnie niedługo dotrze i do Polski. - Nasza społeczność zrzesza zarówno kucharzy z gwiazdkami Michelina, jak i kompletnych amatorów, którzy opierają się o babcine przepisy - mówi Czwórce Chris Muscarella.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Greckie śniadanie? Najczęściej w aucie!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 11:00
Na spokojnie, bez pośpiechu i w rodzinnym gronie. Jeśli tak wyobrażaliście sobie typowe śniadanie w Grecji, jesteście w olbrzymim błędzie!
rozwiń zwiń