Mięso? Nie jem, dziękuję!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 15:30
Mięso w diecie nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak chcesz przejść na wegetarianizm, dobrze to zaplanuj.
Liczba wegetarian w Polsce i na świecie szybko rośnie. Może warto do nich dołączyć, skoro człowiek jest tym, co je?
Liczba wegetarian w Polsce i na świecie szybko rośnie. Może warto do nich dołączyć, skoro człowiek jest tym, co je?Foto: Glow Images/East News

- Wegetarianie żyją długo i zdrowo – przekonuje dr Andrzej Budziszewski. A badania potwierdzają, że dobrze zbilansowana dieta bezmięsna to optymalne rozwiązanie, jeśli chcemy dostarczyć organizmowi wszystko, czego on sobie życzy i co jest mu niezbędne do właściwego funkcjonowania przez długie lata.

Z jedzenia mięsa najlepiej zrezygnować latem, kiedy pod ręką mamy całą masę warzyw i owoców. – Taka radykalna decyzja wymaga odpowiedniego wsparcia, o które trudno jesienią czy zimą – mówi aktorka i wegetarianka Monika Mrozowska. – Wiele lat temu wyjechałam z przyjaciółmi na wakacje do Grecji. Było bardzo gorąco, więc nasza dieta składała się głównie z owoców i warzyw. Po dwóch tygodniach poczułam, że czuję się o niebo lepiej.

Do zmiany diety zachęcają ci, który już taką decyzję mają za sobą i wiedzą, że się to opłaca. Należą do nich m.in. organizatorzy akcji "Zostań wege na 30 dni”.

***

Tytuł audycji: Mamy to

Prowadził: Patryk Kuniszewicz

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 12.12.2014

Godzina emisji: 12.10

(kul, ac)

Czytaj także

Kult szczupłego ciała? Nic z tego, wciąż tyjemy!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:00
Już ponad dwa miliardy osób na świecie ma nadwagę lub problemy z otyłością alarmują lekarze. To problem, który narasta w niepokojącym tempie, niezależnie od szerokości geograficznej ani zamożności danego państwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pascal Brodnicki: dobry kucharz musi mieć żyłkę odkrywcy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 13:00
W gotowanie bawi się coraz więcej osób, niezależnie od płci i wieku. Stało się to modne. Co zrobić, żeby stało się również sposobem na dostatnie życie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieznane pasje gwiazd - moda, gotowanie oraz fotografia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 13:30
Gwiazdy też ludzie, swoje hobby mają. Szymon Hołownia namiętnie ogląda seriale, a Wojciech Mecwaldowski zbiera zabawki z Kinder Niespodzianek.
rozwiń zwiń