Fistaszki - słoniowy przysmak?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 18:53
- Słonie są w stanie zjeść właściwie każdy pokarm roślinny. Nie badano, co jest ich największym przysmakiem - mówi Michał Gołędowski.
Audio
  • Co jedzą słonie i czy rzeczywiście uwielbiają fistaszki? (Czwórka/Mamy to)
Dieta słoni w ogrodach zoologicznych powinna być zróżnicowana i zbliżona do tej, jaką miałyby w naturalnych warunkach. Karmienie ich głównie fistaszkami odpada
Dieta słoni w ogrodach zoologicznych powinna być zróżnicowana i zbliżona do tej, jaką miałyby w naturalnych warunkach. Karmienie ich głównie fistaszkami odpadaFoto: Glow Images/East News

Okazuje się, że wbrew obiegowej opinii, fistaszki wcale nie są ulubionym przysmakiem słoni. A przynajmniej nie oficjalnie. - To jeden ze składników diety, którą należy stosować - przekonuje Michał Gołędowski z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Karmienie słoni głównie fistaszkami byłoby jednak bardzo nieekonomiczne. Zwierzęta te pochłaniają bowiem dziennie do kilkudziesięciu kilogramów pokarmu. Dlatego Gołędowski przekonuje, że bazą żywieniową słoni powinno być siano. - Do tego warzywa i owoce: marchewki, pietruszka, arbusy, dynie. Czasem granulat - mówi ekspert.

***

Tytuł audycji: Mamy to

Prowadził: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 16.12.2014

Godzina emisji: 12.00

(kd, ac)

Czytaj także

Również zwierzęta mogą być... weganami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 16:48
Coraz więcej osób decyduje się zrezygnować ze spożywania mięsa. Rośnie popularność wegetarianizmu, ale i weganizmu, który jest bardziej radykalną formą diety, przeradzającą się w ideologię. Nie zawsze to podejście ogranicza się do ludzi, bo zdarzają się osoby, które dania bezmięsne serwują swoim mniejszym przyjaciołom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta idealna – czy w ogóle istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 17:20
Jeśli jesteś tym, co jesz - zacznij wreszcie dbać o dietę!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pomóc bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 16:00
Nie da się przygarnąć wszystkich czworonogów, które w tym trudnym okresie potrzebują ciepłego, bezpiecznego domu. Są jednak inne możliwości, by skutecznie im pomagać.
rozwiń zwiń