Rozmowa o podwyżce - jak przełamać stres?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 16:00
Poziom stresu związany z rozmową o podwyżkę dla milionów osób wydaje się na tyle paraliżujący, że w ogóle nie podejmują tego tematu. 62 procent Polaków nigdy nie się na to nie zdecydowało. Jak temu zaradzić?
Audio
  • 62 procent Polaków nigdy nie upomniało się o podwyżkę (Czwórka/Mamy to)
Przed rozmową o podwyżkę warto zapoznać się z raportami publikowanymi przez firmy doradcze
Przed rozmową o podwyżkę warto zapoznać się z raportami publikowanymi przez firmy doradczeFoto: Glow Images

Nie tylko nerwy powstrzymują nas przed wizytą u przełożonego w sprawie wyższego wynagrodzenia. Jak przekonywała w "Mamy to" Urszula Zając–Pałdyna, HR Business Partner Grupy Pracuj, większość z nas zwyczajnie nie wie, o ile więcej moglibyśmy zarabiać i ile de facto warta jest nasza praca. - Mogłoby się okazać, że otrzymujemy tyle, ile wynosi średnia na rynku, albo wręcz za dużo. Zderzenie z rzeczywistością byłoby wtedy dla pracownika bolesne - powiedziała ekspertka.
PRZECZYTAJ: Kobiety rzadziej żądają podwyżki, a mężczyźni "sępią"

Żeby dobrze przygotować się do rozmowy z szefem o podwyżkę, warto zapoznać się z publikowanymi regularnie przez firmy doradcze raportami na temat pensji na określonych stanowiskach. A czy da się w pełni wyeliminować stres i w momencie dyskusji na temat pieniędzy czuć ekscytacje? O tym w nagraniu audycji.
Prowadzący: Patryk Kuniszewicz
Goście: Urszula Zając–Pałdyna (HR Business Partner Grupy Pracuj), Paweł Pawłowski (psycholog biznesu)
Tytuł audycji: Mamy to
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 12.00
ac/bch

Czytaj także

Wyścig z czasem - to się nie opłaca

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 19:36
We wtorkowej audycji "4 do 4" porozmawiamy o tym, czy "wyścig szczurów", który na co dzień uprawiamy, nie kosztuje nas więcej, niż możemy na nim wygrać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi Polacy - zdolni, ale bezrobotni

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:56
Prawie dwa miliony Polaków w wieku od 15 do 34 nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba systematycznie rośnie od pięciu lat. Czy to konsekwencja nadopiekuńczości rodziców? A może po prostu lenistwo. O tym porozmawiamy w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wyjść z kłopotów finansowych?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 13:30
Student, który wziął kredyt i nie ma środków na spłatę raty, uczeń, który pożyczył pieniądze od kolegi i nie ma z czego ich oddać. Z problemów finansowych można wyjść. Jak to zrobić? - radzi ekspert.
rozwiń zwiń