Jak wyjść z kłopotów finansowych?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 13:30
Student, który wziął kredyt i nie ma środków na spłatę raty, uczeń, który pożyczył pieniądze od kolegi i nie ma z czego ich oddać. Z problemów finansowych można wyjść. Jak to zrobić? - radzi ekspert.
Audio
  • Jak poradzić sobie z problemami finansowymi? (Czwórka/Nawiedzeni)
Czy kredyt studencki się opłaca? Jak wyjść z problemów finansowych?
Czy kredyt studencki się opłaca? Jak wyjść z problemów finansowych?Foto: Glow Images/East News

- Jeśli nie możesz z różnych przyczyn znaleźć pracy, najlepszym wyjściem jest szczerość, powiedzenie prawdy. Warto porozmawiać z ludźmi, którym ufamy i nie ukrywać faktów - przekonuje Łukasz Piechowiak, główny ekonomista bankier.pl.

A jak unikać różnych "pułapek" i więcej nie dać się złapać w sidła? Okazuje się, że mamy narzędzia, by unikać niewłaściwych źródeł finansowania. - Warto zasięgnąć opinii innych, szukać na forach internetowych informacji o tym, czy instytucja, w której chcemy wziąć kredyt nie jest parabankiem - mówi ekspert.

Czytaj także: Do oszczędzania zmusza Polaków strach <<<

Czym są pożyczki społecznościowe i czy wszyscy powinni brać "chwilówki"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału z audycji "Nawiedzeni".

Prowadzący : Patryk Kuniszewicz
Tytuł audycji: Nawiedzeni
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 9.00

(kd, ac)

Czytaj także

Pieniądze rządzą światem? "Nie da się bez nich żyć, ale warto próbować"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 08:00
- Nie da się żyć bez pieniędzy - mówi stanowczo Olga, która jakiś czas temu porzuciła stałą pracę na rzecz życia "na własną rękę". - Ale można starać się ograniczyć używanie tego środka płatniczego do minimum. I radzić sobie bez etatu, czy ubezpieczenia zdrowotnego. To kwestia podejścia do życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Polska to dobre miejsce do życia?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 18:00
Według najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, wśród członków OECD Polska to jedno z państw, w których żyje się najtrudniej. Na 34 wymienione kraje, zajęliśmy trzecie miejsce od końca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polscy studenci w Europie. Ile muszą płacić?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 18:00
Ile kosztują studia na zagranicznych uczelniach? Jak poradzić sobie z kredytem zaciągniętym na studia? - o tym dyskutowaliśmy w "Europejskim Lunchu".
rozwiń zwiń