Marek Karwowski: nie planowałem solowego projektu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 17:34
- Przygoda z Trojem zaczęła się przypadkiem, latem zeszłego roku. Wpadł mi wtedy w ręce tablet i odkryłem, że są w nim instrumenty, za pomocą których można tworzyć piosenki - mówi w "Muzycznym Lunchu" Marek Karwowski, wokalista Rentona, którego debiutancka EP-ka pod szyldem Troj ujrzała światło dzienne 26 czerwca. Co było inspiracją do stworzenia tego materiału?
Audio
  • Marek Karwowski o najnowszym, solowym projekcie - Troj (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Marek Karwowski i Norbert Bert Borzym w Czwórce
Marek Karwowski i Norbert "Bert" Borzym w CzwórceFoto: Czwórka
Sprawdź też:
Muzyczny Lunch Marek Karwowski Mateusz Tomaszuk 1200x660.jpg
Renton. Gdzie byli, kiedy ich nie było?

- Na tym etapie nie mam potrzeby, żeby zastanawiać się, w którym kierunku powinienem pójść, jak to powinno zabrzmieć. Po prostu robię muzykę - twierdzi Marek Karwowski. Prowadzący "Muzyczny Lunch" Norbert Borzym zauważa jednak, że w nowym materiale Troja pobrzmiewają lata 80. i 90. - Depeche Mode i Madonna, czyli wszystko, co najlepsze z muzyki tamtego okresu. - Ostatnio katowałem płytę niemieckiego producenta Roosevelta - przyznaje Marek Karwowski.

W Czwórce muzyk opowiada też o tym, co obecnie dzieje się z Rentonem, oraz dlaczego nie są zespołem zupełnie offowym. - Nigdy nie stroniliśmy od popowych melodii. Zawsze je lubiliśmy i cenimy je u innych muzyków - przekonuje Marek Karwowski. Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Muzycznego Lunchu" oraz dwóch utworów z wydanej niedawno EP-ki Troja. 

Posłuchaj także:
catz n dogz663.jpg
Duet Catz ’N Dogz: walczymy ze stereotypami

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert "Bert" Borzym

Gość: Marek Karwowski (Troj, wokalista zespołu Renton)

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 13.17

jsz/mc

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Moskal: "Songs of Myself" napisało życie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 12:36
- Nie mieliśmy z góry założenia, co do muzycznego stylu i tekstów. Album ten rozwijał się sam w sobie. Miały na niego wpływ różne życiowe sytuacje - mówi w Czwórce młoda wokalistka, której debiutancka płyta powstawała aż dwa lata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń