Lesław: nie ma czegoś takiego, jak zbyt odważny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:20
- Kwarantannę potraktowałem poważnie. Stosuję się do wszystkich zaleceń, siedzę w domu i pracuję nad nową płytą Komet - opowiada Lesław, lider zespołu. 
Audio
  • Lesław o pracy w izolacji i najlepszej płycie Komet (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Lesław
LesławFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Artysta przyznaje, że w izolacji czuje się dobrze, że dobrze mu się tworzy. - Choć wyczuwam dookoła niepokój, jako optymista wierzę, że wszystko się ułoży. Że jako gatunek ludzki pokonamy i to - mówi.

Zobacz także
lesław komety 1200.jpg
Posłuchaj jak Komety zagrały rock'n'rolla!

Rozmówca Maćka Szajkowskiego opowiada także o wydanej w lutym najnowszej płycie Komet - "Alfa Centauri". - To esencja naszego zespołu. Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Wszystko dlatego, że zależało mi, żeby zrobić płytę, która byłaby pikiem moich możliwości - wyjaśnia. - Mijają miesiące i ja nadal tak uważam, choć jestem ciekawy, czy przyjdzie taki dzień, kiedy zmienię zdanie - śmieje się.  

Tytuł albumu "Alfa Centauri" odnosi się do gwiazdy wielokrotnej w gwiazdozbiorze Centaura, ale także, do wyobrażenia o procesie twórczym, które jakiś czas temu pojawiło się w głowie lidera Komet. Lesław tłumaczy, że jego marzeniem było nagrać płytę, która brzmiałaby tak, jakby zrobił ją na pokładzie statku kosmicznego. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Lesław (Komety)

Data emisji: 02.04.2020

Godzina emisji: 13.05

kul/pj

Czytaj także

Sára Tímár, Ferenc Sebő - ich historia muzyki nad Dunajem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
Ferenc Sebő jest założycielem zespołu, w którym karierę rozpoczynała Márta Sebestyén oraz Péter Éri - obecnie członkowie znanego Muzsikas Folk Ensemble. Razem z wokalistką Sárą Tímár opowiadał w Czwórce o historii węgierskiej muzyki i własnej drodze do jej odkrywania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

JOYGuru. Indyjsko-polska muzyczna forma terapii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:00
- Zarówno tworzenie muzyki, jak i jej właściwy odbiór stanowić może lekarstwo dla każdego, kto tylko chce je zażyć. To swoisty dar - mówił Debashish Bhattacharya.
rozwiń zwiń