"Na jaw" Dominiki Plonki. Piosenka z happy endem

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 14:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Na jaw" opowiada Dominika Plonka.
Dominika Plonka
Dominika PlonkaFoto: Agora Music/mat. promocyjne

Dominika Plonka to niezwykle utalentowana wokalistka, obdarzona charakterystycznym głosem i świetnym piórem. W lipcu ukazał się jej najnowszy singiel "Na jaw", który powstał we współpracy z Miroffem (Lowpass) i Wuja HZG (m.in. EABS, Błoto). Dominika tym razem śpiewa, a nawet przez chwilę rapuje, na bicie w klimacie UK garage / 2step, udowadniając, że czuje się doskonale w każdej stylistyce. Warunkiem wyjściowym jest świeże i oryginalne brzmienie. - Piosenka ukazała się latem, ale tekst do niej napisałam zimą ubiegłego roku - opowiada artystka. - Słowa układałam pod bit, który wcześniej wysłał mi Miroff i w zasadzie jest to miks moich doświadczeń i ekscytowania się relacją z nową osobą. Zależało mi też, żeby ta pierwsza zwrotka zaczerpnięta była z rapu, więc próbowałam się tekstowo wstrzelić także w takie klimaty. 

Artystka podkreśla, że lubi pisać o konkretnych rzeczach, bo to daje szansę odbiorcy utożsamić się z daną sytuacją. - To pierwszy w moim dorobku taki szczęśliwy i wesoły utwór z romantycznym tekstem - mówi ze śmiechem rozmówczyni Gosi Jakubowskiej. - Cieszę się, że go stworzyłam, choć przyznaję, że dużo łatwiej pisze się o złamanym sercu.

Piosenka "Na jaw" spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy. - Najgorszy był ten ostatni tydzień przed wydaniem singla. Wisiałam na telefonie z moim ówczesnym chłopakiem i prawie płakałam, bo w ostatniej chwili doszłam do wniosku, że nie chcę tego wydawać - wspomina Dominika Plonka. - Po miksie i masteringu miałam dosyć tej piosenki, nie mogłam jej słuchać. Ale teraz, po trzech miesiącach od premiery, widzę, że to miało sens. Najbardziej obawiałam się opinii rapowego środowiska, ale ich komentarze bardzo mnie zbudowały. Kryzysowy moment minął i mam nadzieję, że "Na jaw" to taka zapowiedź kolejnych, fajnych singli.

Dominika Plonka, Miroff - NA JAW feat. Wuja HZG | Dominika Plonka

ZOBACZ WIĘCEJ Cykl "Był sobie numer" <<<

Posłuchaj
04:34 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - dominika plonka 06.08.2022.mp3 Dominika Plonka o piosence "Na jaw" (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Materiał przygotowała: Gosia Jakubowska

Data emisji: 6.10.2022

Godzina emisji: 13.48

kul

Czytaj także

Tęskno o "Między nami": to piosenka w stanie zawieszenia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 17:55
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem w cyklu "Był sobie numer" Gosia Jakubowska spotkała się z Joanną Longić, żeby porozmawiać o piosence "Między nami" z drugiego  albumu Tęskno. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nocne zmory" Luny. Album o lękach i niespełnionych marzeniach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 14:00
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o "Nocnych zmorach" opowiada Luna.
rozwiń zwiń