Kathia. Debiutantka z szansą na Fryderyka

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2024 07:40
Ma 22 lata, jest uznana "objawieniem 2023 roku", a teraz ma szansę na Fryderyka za debiut. Wystarczył niecały rok, by Kathia zdobyła serca słuchaczy. 
Kathia.
Kathia.Foto: Angelika Klimek/mat. prasowe

W listopadzie 2023 Swoją przygodę z komponowaniem artystka zaczęła w szkole podstawowej, choć wówczas miało to bardziej formę zabawy. Później przyszedł czas gimnazjum - od tego momentu Kathia kontynuuje pisanie utworów. - Komponuję na gitarze albo na pianinie, w zależności od tego, co gra mi w duszy w ciągu dnia - opowiadała w Polskim Radiu.

W listopadzie 2023 roku ukazała się debiutancki album Kathii. ”Przestrzeń” to w pełni autorski album, zarówno pod względem produkcyjnym, jak i tekstowym. Artystka łączy na nim elektronikę z akustycznymi brzmieniami, które podbijają jego organiczny ton. Charakterystyczne dla Kathii przestrzenne, harmoniczne wokale, pozwalają poddać się wrażeniu obcowania z czymś niedotykalnym, niemal mistycznym. Pełna bezkompromisowej prawdy warstwa liryczna jest, obok muzyki, czynnikiem, który pozwala zatopić się w opowieściach artystki. Jest tu płacz, jest sensualność, gorycz, pożądanie i strach. Opis człowieka czującego, który z pewnością trafi do drugiego czującego człowieka. Nie ma głaskania po wierzchu - jest drapanie najczulszych miejsc. Album powstawał przez trzy lata w małym domowym studio Kathii, w jej prywatnej przestrzeni. Tam pisała teksty, produkowała oraz nagrywała wszystkie partie instrumentalne. W procesie twórczym wspierał ją brat Wojciech Półroczniak, który jest także gitarzystą w zespole Kathii. Artystka odwiedzi nasze studio po godz. 13.00.

***

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (07.03), o godz. 13.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

Czytaj także

"Romantyzuję przeszłość". Oto RAF - nowe oblicze Rafa Skowrońskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 09:20
- Debiutuję po raz trzeci. Tym razem jako RAF - opowiada wokalista kompozytor i autor tekstów Raf Skowroński. - Daję sobie trzecią szansę i obiecuję, że więcej przerw nie będzie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenki między miejscami. Tomasz Makowiecki o albumie "Bailando" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 15:40
- Myślę o "Bailando" jak o płycie drogi. Tej, którą odbyłem, żeby stać się muzykiem, jak i tej, która łączy Sopot z Warszawą. Dwa miasta, gdzie toczy się moje życie - opowiada Tomasz Makowiecki.
rozwiń zwiń