Zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. Co w programie festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2024 19:40
Już niedługo Poznań będzie rozbrzmiewał muzyką. Wielkimi krokami zbliża się Next Fest Music Showcase & Conference. - Na 16 scenach wystąpi blisko 27 zespołów, do tego przewidziano ponad sto koncertów klubowych - zapowiada Michał Wiraszko, organizator imprezy. - Panele dyskusyjne, wydarzenia towarzyszące i warsztaty. Wszystko to sprawia, że Poznań stanie się tyglem łączącym muzykę i ludzi, debiutantów i gwiazdy, emocje i wiedzę, wrażenia i doświadczenia.
Next Fest Music Showcase  Conference - święto polskiej muzyki odbywa się w Poznaniu
Next Fest Music Showcase & Conference - święto polskiej muzyki odbywa się w PoznaniuFoto: Daria Klimczuk / Next Fest
  • Next Fest Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku w Poznaniu.
  • To wielkie święto muzyki, na którym gwiazdy i debiutanci wystąpią na 16 scenach w centrum Poznania. 
  • To także największy festiwal showcase'owy, który odbywa się w Polsce. Na pogram wydarzenia składają się też panele dyskusyjne, spotkania i warsztaty. 
  • Celem festiwalu jest m.in. integracja branży muzycznej. O wydarzeniu opowiada jego organizator Michał Wiraszko.  

Next Fest Music Showcase & Conference jest spadkobiercą dorobku jednego z najważniejszych festiwali showcase’owych i konferencji, które odbywały się w Polsce - Spring Break. Obie imprezy łączy ta sama idea, festiwal ma być przestrzenią do spotkań branży muzycznej i łączyć ją. To miejsce, gdzie debiutanci występują obok gwiazd sceny.


Next Fest Music Showcase & Conference - jaka jest idea festiwalu?

Od samego początku Next Fest stawia na muzyczne trendy, networking branży, równość kultury, różnorodność programu i zaangażowanie społeczne w promowaniu utalentowanych osób poprzez łączenie twórców, przedstawicieli biznesu muzycznego oraz publiczności. Powstał z potrzeby integracji i chęci współpracy, dlatego m.in. debiutujący artyści i artystki mają szansę dzielić sceny z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami rodzimej fonografii.

- Niektórzy powiedzą: impreza branżowa, ale to też po prostu ogromny koncertowy zestaw dla każdego poszukiwacza muzyki. Prawie 80 procent line-upu to artyści do odkrycia - opowiada gość Czwórki. - Idea showcase zakłada pokazywanie tego, co najświeższe i najciekawsze w młodej muzyce i tego, co za chwilę ma stanowić o sile muzyki w danym kraju.


Gdzie odbędzie się Next Fest Music Showcase & Conference?

Jak zapowiada gość Czwórki, muzyka będzie szczelnie wypełniała całe centrum Poznania. - Praktycznie od Zamku, od ronda Kaponiera, od Świętego Marcina do Rynku włącznie. Mamy 16 scen, jedną plenerową, główną na placu Wolności - tłumaczy Michał Wiraszko. - Tam będą miały miejsce koncerty największych gwiazd, liderów festiwalowych, a oprócz tego ponad setka koncertów klubowych w różnych lokalizacjach w centrum Poznania. Dodatkowo będzie tramwaj festiwalowy, który w sobotę będzie woził uczestników wydarzenia po całym centrum. Tam też będzie grała muzyka i będzie imprezowo.


Next Fest to nie tylko koncerty

Next Fest, to także część konferencyjna i panelowa. Wydarzenie pełni funkcję platformy do poznawania się, wymiany wiedzy i doświadczeń, analizy trendów i networkingu.

- To nieodłączny element naszego wydarzenia. W ramach konferencji panele, spotkania, wykłady, warsztaty - opowiada gość audycji. - Poruszane będą różnorodne zagadnienia, od bieżących tematów i problemów branży muzycznej, to także warsztaty tekściarskie, fotograficzne i wiele innych atrakcji.


 

Jakie gwiazdy wystąpią na Next Fest?

Trzy festiwalowe dni będą wypełnione maksymalnie, wszystkie atrakcje skumulowane są niedaleko siebie. Czas można sobie zaplanować, ale także "na spontanie" wędrować pomiędzy scenami i odkrywać kolejnych artystów.


Posłuchaj
20:59 CZWORKA ?muzyczny Lunch - NEXT FEST -wszystko 09.04.2024.mp3 O programie Next Fest Music Showcase & Conference opowiada organizator Michał Wiraszko (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Wśród największych gwiazd Next Fest pojawią się: Kaśka Sochacka, Vito Bambino i Kacperczyk, Ania Rusowicz, Małgorzata Ostrowska z nowym materiałem i Kasia Lins.

- Wystąpi także Łona po dwóch Fryderykach i znakomitej płycie, która jest częściowo z Poznaniem merytorycznie i artystycznie związana. Łona, Konieczny, Krupa to są "matki" tego festiwalu - zdradza Michał Wiraszko. - Zobaczymy też duet Karaś/Rogucki, wystąpią także Kury z jubileuszową trasą "P.O.L.O.V.I.R.U.S.". Tym albumem po 25 latach wrócili na scenę i każdy ich koncert, z tego, co wiem, jest wielkim wydarzeniem. Do tego jubileusz dziesięciolecia grupy Niemoc i cała plejada najzdolniejszych debiutantów. Zapraszam więc na koncerty do Poznania.


*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Michał Daniluk

Gość: Michał Wiraszko (organizator Next Fest Music Showcase & Conference)

Data emisji: 9.04.2024

Godzina emisji: 12.15

kul/aw/mpkor


Czytaj także

Miłosz Pieczonka i jego debiutancki album "Asleep". Nowoczesna jazzowa awangarda

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2023 11:02
Miłosz Pieczonka prezentuje swoją solową płytę "Asleep". Pierwsza płyta tego saksofonisty oraz kompozytora to muzyka z nurtu współczesnej jazzowej awangardy, która jest dla muzyka dużą inspiracją. - Nagranie tego albumu to spełnienie moich marzeń - mówi artysta w Czwórce. - W sumie wyszło całkiem przyjemnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczasy z "Programem". Jak brzmi ich nowa epka i czy epką miała być?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2024 10:58
Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło tworzą pod szyldem Wczasy już od 8 lat. Właśnie wydali nową epkę zatytułowaną "Program". 
rozwiń zwiń