Mikromusic. Jak powstała piosenka "Takiego chłopaka"?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:50
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk zapytała zespół Mikromusik o "Takiego chłopaka".
Mikromusic
MikromusicFoto: Małe Szare Studio

Posłuchaj także
Kraków Błażej Król 1200.jpg
Król dziękuje. "Nowa płyta to laurka dla fanów"

W 2013 roku ukazał się "Piękny koniec" - czwarty studyjny album wrocławskiego zespołu Mikromusic. Drugim singlem promuącym to wydawnictwo była piosenka "Takiego chłopaka". - Nie jest to tylko laicka modlitwa o idealnego chłopaka, ale jest to także podsumowanie pewnych doświadczeń. Lista tego, czego już nie chcę w międzyludzkich relacjach. Rozliczam się z przeszłością, a na koniec weryfikuję moje oczekiwania, bo wiem, że życie po swojemy układa nam puzzle - opowiada wokalistka i autorka tekstu Natalia Grosiak.

Posłuchaj
06:05 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - Mikromusic 15.04.2021.mp3 Mikromusic i historia powstania piosenki "Takiego chłopaka" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Osobisty tekst i chwytliwa melodia szybko podbiły serca słuchaczy. - Tak się składa, że fanom Mikromusic najbradziej podobają się piosenki, które i mnie są najbliższe - śmieje się artystka. - A najzabawniejsze jest to, że miałam wątpliwości czy "Takiego chłopaka" w ogóle nadaje się na krążek "Piękny koniec". 

Mikromusic - "Takiego chłopaka / Mikromusic

Do piosenki powstał też teledysk wyreżyserowany przez Natalię Jakubowską i Łukasza Gronowskiego. Obraz nawiązuje do lat 80. XX w. Tematem jest wybór "Naszej miss", gdzie smukłe, piękne kobiety muszą się wdzięczyć do w większości wcale nie urodziwych mężczyzn.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Martna Matwiejuk

Data emisji: 15.04.2021

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Talking Heads - zespół muzycznych erudytów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 16:00
- Na czele Talking Heads stał David Byrne - współczesny człowiek renesansu, który o sztuce wie chyba wszystko. Jest nie tylko muzykiem, ale też pisarzem i filozofem. Do historii muzyki przeszedł jako jeden z najbardziej charyzmatycznych liderów - przekonuje Norbert Borzym z redakcji muzycznej Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Django Django znów błyszczą w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 10:00
Kiedy debiutowali w 2012 roku "The Guardian" określił ich jako "zdolnych do tworzenia muzyki brzmiącej blisko perfekcji". Od tego czasu minęło dziewięć lat i trzy płyty. 30 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu Django Django - "Glowing In The Dark".
rozwiń zwiń