We Draw A powraca. W piątek singiel, w marcu epka

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 16:32
Przez jakiś czas duet We Draw A nie był obecny na koncertowej mapie Polski. Panowie wrócili w zeszłym roku. Teraz wydają epkę i zapraszają na koncerty w drugiej połowie 2024 roku. 
Radek Krzyżanowski i Adam Smolarek w studiu Czwórki
Radek Krzyżanowski i Adam Smolarek w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • We Draw A to duet Piotrka Lewandowskiego i Radka Krzyżanowskiego. 
  • Długo ich nie widzieliśmy na polskiej mapie koncertowej. Wrócili na WroSound 2023. 
  • W lipcu 2023 miał też premierę ich nowy singiel. Panowie wracają do utworów w języku angielskim. 
  • Ich najnowsza epka zostanie wydana w marcu 2024. W drugiej połowie roku zapraszają na koncerty i festiwale. 

Duet We Draw A, założony przez Piotrka Lewandowskiego (Indigo Tree) i Radka Krzyżanowskiego (Kamp!, La Giang, Bezkres), od pierwszego wydawnictwa wypracował swój rozpoznawalny styl i markę na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Po dwóch albumach ("Ghosts" i "Moments") i zagraniu ponad 100 koncertów, w tym na najważniejszych polskich festiwalach (Open'er Festival, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, OFF Festival), artyści zrobili sobie przerwę, która oficjalnie skończyła się w 2023 roku. Wtedy wystąpili na festiwalu WroSound. 

Każdy projekt, w który angażuje się Radek Krzyżanowski, jest inny. - To wynika z tego, że mam dużo pomysłów muzycznych i nie wszystko da się włożyć w jeden kierunek. Robię to wszystko dlatego, że dużo mi w głowie i sercu gra - mówi gość Adama Smolarka.

W tym roku zespół Kamp! kończy swoją działalność, ale zobaczymy ich jeszcze na SnowFest Festival 2024 pod patronatem Czwórki. We Draw A rozwija się na nowo. 

We Draw A powraca

- Koncertowo wróciliśmy w lipcu 2023 roku. Nie było nas długo, bo tak się życie potoczyło. Ja się przeprowadziłem do Warszawy, Piotrka pochłonęło życie. Nie mieliśmy czasu ani przestrzeni, żeby tworzyć. Byliśmy też zawsze przyzwyczajeni do tego, że się spotykamy, robimy próby, robimy sobie razem studyjne posiadówy. To się skończyło. Jednak gdy się spotkaliśmy, to stwierdziliśmy, że jesteśmy gotowi do powrotu. 

Powrót do angielskiego

Muzycy potrzebowali chwili czasu, by znaleźć miejsce, od którego chcieliby zacząć wracać. Czwórkowy gość przypomina, że w 2022 roku duet wydał dwa utwory w języku polskim. W nowym singlu, wydanym tuż przed wrocławskim koncertem, wracają jednak do języka angielskiego. 

- Wracamy do języka angielskiego - mówi. - Zaczęło się od tego, że napisałem dwa pasaże, wysłałem Piotrkowi. On złapał pomysł i naturalnie to poszło w stronę angielskiego. Ten język jest tu naturalny - dodaje.  


We Draw A - IT SHOULD BE BETTER NOW [2023]/We Draw A

We Draw A to zespół, który zawsze lubił progresywne formy. Radek Krzyżanowski podkreśla, że były w ich utworach piosenkowe motywy, ale nie upchane w dwie, trzy minuty, tylko rozwinięte w czasie. 

W piątek (19 stycznia) swoją premierę będzie miał ich najnowszy utwór, który w Czwórce można było usłyszeć przedpremierowo. 

Epka już w marcu

- Wydanie epki mamy zaplanowane na 15 marca, wcześniej jeszcze jeden utwór zostanie wypuszczony. Dalej robimy to, co lubimy, ale skracamy formę. Te kompozycje mają około czterech minut. "It should be better now" na tej epce to będzie rodzynek - zdradza muzyk. - Koncert we Wrocławiu zmobilizował nas do stworzenia materiału live na godzinę grania. Dorzucając nowe utwory, ten set będzie jeszcze dłuższy. 

Ostatnie miesiące Radek Krzyżanowski podporządkował pożegnalnej, ostatniej trasie zespołu Kamp!, na drugą połowę roku zapowiada koncerty We Draw A. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Radek Krzyżanowski (We Draw A)

Data emisji: 16.01.2024

Godzina emisji: 13.18

pj/kor

Czytaj także

Kępiński/Kowalonek: "Kintsugi" to płyta z okruchów życia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 14:50
- Już od dawna nie jesteśmy debiutantami, ani solo, ani w duecie. Ale "Kintsugi" to nasza pierwsza wspólna płyta i nowe rozdanie. Za nami piękny czas wspólnego komponowania, szturchania się i szukania nowych rozwiązań  - opowiadają Miro Kępiński i Michał Kowalonek. 
rozwiń zwiń