Co słychać w polskiej muzyce? Matylda/Łukasiewicz i Ofelia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2024 10:30
Jak narodziła się Matylda/Łukasiewicz i co z czasem robi Ofelia? Gośćmi audycji będą Matylda Damięcka, Radek Łukasiewicz i Iga Krefft.
Duet Matylda  Łukasiewicz na koncercie w audycji Pierwsza Trójka  Lista Przebojów
Duet Matylda / Łukasiewicz na koncercie w audycji "Pierwsza Trójka – Lista Przebojów" Foto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

"Matka" to tytuł pierwszej płyty projektu Matylda/Łukasiewicz. Duet jest jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu minął rok od pierwszej głośnej premiery, czyli utworu "Matka", który na stałe zagościł na najważniejszych playlistach. Od tamtej pory ukazały się jeszcze cztery inne utwory "Zamknąć" o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić, "Mężczyźni", "Nudny Rok" oraz "Czuły Barbarzyńca", wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Sukces zespołu zaowocował bogatą trasą koncertową, która grana przedpremierowo zyskała nazwę "preorder tour" i objęła prawie 50 koncertów, w tym kilka ważnych letnich festiwali jak Męskie granie czy Olsztyn Green Festival. Wiele z koncertów (m.in.Gdanski Teatr Szekspirowski, Blue Note w Poznaniu czy Fabryka Norblina w Warszawie) było wyprzedanych.  Matylda Damięcka i Radek łukasiewicz odwiedzą Czwórkę po godz. 12.00.

W drugiej godzinie „Muzycznego Lunchu” porozmawiamy z Ofelią. To pseudonim artystyczny Igi Krefft - aktorki, wokalistki, kompozytorki autorki tekstów. Ofelia ma na koncie dwa studyjne albumy i właśnie pracuje nad nowym krążkiem. Zapowiada go singiel "Czas". - Pisanie piosenek jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, drogą i podróżą, która uczy mnie wrażliwości i czułości dla samej siebie - mówiła w Czwórce Ofelia. Jaka będzie nowa płyta artystki?


Ofelia i singiel "Czas". Ofelia i singiel "Czas".

***

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (16.05), o godz. 12.00 - zaprasza Ula Kaczyńska

kul


Czytaj także

Iwona Skv: moja nadchodząca płyta to mój flirt z różnymi gatunkami muzyki elektronicznej [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 18:00
Za artystycznym pseudonimem Iwona Skv skrywa się Iwona Skwarek, połowa elektronicznego duetu Rebeka. Singiel "Haiku" zapowiada jej solową płytę, którą usłyszymy już w czerwcu. W rozmowie z Ulą Kaczyńską Iwona przyznaje, że ta płyta to jej flirt z różnymi gatunkami muzyki elektronicznej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego Adele straciła głos? Bartek Caboń zdradza tajemnice gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 08:50
W "Muzycznym Lunchu" Bartek Caboń opowie o książce „Dlaczego Adele straciła głos?", poznamy też szczegóły projektu Shy Human Youth.
rozwiń zwiń