Polskie Radio
Section05

pokolenie z

Julia Święch i Kacper Zembrzucki: jesteśmy politycznymi nerdami [WIDEO]

- Jesteśmy politycznymi nerdami. Jesteśmy z rocznika 2000 i w tym temacie orientujemy się mniej więcej od gimnazjum. Ale nasi znajomi polityką zajmują się głównie na poziomie memowym. Podobnie jak reszta społeczeństwa - opowiadają Julia Święch, Kacper Zembrzucki z programu „No… wiadomo”.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA polityka Instagram Jeremi Angowski Julia Święch Kacper Zembrzucki

W wyborach liczy się każdy głos. "Nie zmarnuj swojego"

- To brzmi trochę abstrakcyjnie, kiedy mówimy, że krzyżyk postawiony przy nazwisku osoby kandydującej może zmienić świat, ale chcę wierzyć, że tak właśnie to działa. Nasz głos jest ważny, dlatego idę na wybory - mówi Aleksander Lipski, współtwórca platformy Orientuj.się i prowadzący program "No wiadomo" w TVP.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wybory do Parlamentu Europejskiego wybory w Polsce społeczeństwo obywatelskie Ula Kaczyńska młodzież

Jak wyglądają relacje międzypokoleniowe? Czy łatwo o porozumienie między dziećmi i dziadkami?

Trwa Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. To dobry czas, by zastanowić się, jak wyglądają dzisiaj relacje, jak je nawiązujemy i jak znaleźć wspólny język z dziadkami, rodzicami, wnuczkami i dziećmi. Jak dbamy o relacje w zabieganym świecie? - O tym w Trójce opowiedziała Magda Romanowska z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dialogi seniorzy silversi Robert Grzędowski społeczeństwo

Prawdziwe oblicze pokolenia Z. Krzywdzące stereotypy kontra rzeczywistość

Roszczeniowi małolaci, którym nie chce się pracować – takie niemiłe, wręcz brutalne opinie można usłyszeć o pokoleniu Z, czyli osobach urodzonych po 1998 roku. Czy naprawdę tacy są? Co sami myślą o sobie i o innych generacjach? Na te pytania kompleksowo odpowiada nowy raport.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo raport badanie badanie raport rynek pracy influencer praca rozwój osobisty zarobki pieniądze zdrowie psychiczne millenialsi Robert Grzędowski Trójka