Fenix rozwiąże tajemnice fizyki i twojej walizki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 15:05
Dla członków Klubu Naukowego Fenix rozwiązywanie problemów codzienności to nie nowość. W Czwórce zdradzają czy da się ograć maszynę losującą i co zrobić by walizka się nie wywalała.
Audio
  • Członkowie Klubu Naukowego Fenix opowiadają o soczewce akustycznej, magnetycznym pociąg, maszynie losującej i zwariowanej walizce (Nawiedzeni/Czwórka)
Fenix rozwiąże tajemnice fizyki i twojej walizki
Foto: Glow Images/East News

Konkurs Młodych Fizyków przed swoimi uczestnikami stawia nie lada wyzwania. Członkowie Klubu Naukowego Fenix rozwiązaniami tych wyzwań dzielą się ze słuchaczami Czwórki w "Nawiedzonych".

Tym razem wyjaśnili tajemnice soczewki akustycznej, magnetycznego pociągu, maszyny losującej i zwariowanej walizki. Okazuje się, że soczewka ma wiele wspólnego z dźwiękiem i może być wykorzystywana w sonarach, a także, że jest sposób na okiełznanie szalonej walizki, z którą problem miewa wielu podróżnych. Walizki "skaczą" z kółeczka na kółko, chyboczą się i przewracają, jak zdradzają goście Czwórki - sekret leży w ramieniu walizki.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Łukasz Gładczuk, Radost Waszkiewicz, Jakub Ogonowski, Bella Żebrowska, Anna Buchman (Klub Naukowy Fenix)

Data emisji: 25.05.2016

Godzina emisji: 11.30

pj

Czytaj także

Fenix - droga do czarującej fizyki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 08:53
Warszawski Klub Naukowy Fenix ma już na swoim koncie złote medale z Turnieju Młodych Fizyków. Dziś swoją pasją do nauki klubowicze chcą zarazić jeszcze młodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopernik znów ruszył świat! Nowa wystawa w Centrum Nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:40
Skacząca kulka, chaotyczne wahadło i magnetyczny most - to niektóre eksponaty na nowej wystawie w Centrum Nauki Kopernik. - "Nowy Świat w ruchu" daje więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków - opowiada Jacek Błoniarz-Łuczak.
rozwiń zwiń