Kopernik znów ruszył świat! Nowa wystawa w Centrum Nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:40
Skacząca kulka, chaotyczne wahadło i magnetyczny most - to niektóre eksponaty na nowej wystawie w Centrum Nauki Kopernik. - "Nowy Świat w ruchu" daje więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków - opowiada Jacek Błoniarz-Łuczak.
Audio
  • "Nowy Świat w ruchu" - co zobaczymy na nowej wystawie w Centrum Nauki Kopernik? (Nawiedzeni/Czwórka)
Na nowej wystawie w Koperniku eksponaty zostały podzielone na grupy tematyczne. To, zdaniem organizatorów, pozwoli lepiej połączyć wątki, zapamiętać i doświadczyć w praktyce wielu zjawisk
Na nowej wystawie w Koperniku eksponaty zostały podzielone na grupy tematyczne. To, zdaniem organizatorów, pozwoli lepiej połączyć wątki, zapamiętać i doświadczyć w praktyce wielu zjawiskFoto: Pixabay/LoganArt/dom. publiczna

Czytaj także
kobieta oczy 1200.jpg
Mózg jest ślepy. "Zakochujesz się receptorami"

W Centrum Nauki Kopernik można przekonać się m. in. na czym polega siła odśrodkowa i co ma wspólnego z ruchomymi schodami. - Mamy tutaj także urządzenie do robienia tornada - opowiada nasz przewodnik i tłumaczy, jak działa ruch mas powietrza.

W audycji podpowiadamy także, jak puszczać naukowe kółka z dymu.

***

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Przygotowała: Karol Pawłowicki

Data emisji: 4.03.2016

Godzina emisji: 11.00

Materiał wyemitowano w audycji Nawiedzeni.

kul/kd


Czytaj także

Chemia w kuchni. Czy olej może się zapalić?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 14:40
Podczas smażenia, gdy ustawimy zbyt wysoką temperaturę, olej zaczyna dymić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Czy w ten sposób możemy doprowadzić do pożaru?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kliknij mózgiem dwa razy. Przyszłość w zasięgu oka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 14:50
Młoda fizyk Anna Chabuda pracuje nad interfejsem mózg-komputer, dzięki któremu możemy sterować urządzeniami za pomocą wzroku i sygnału wysyłanego z mózgu.
rozwiń zwiń