Od inspiracji do kreacji. "Wystarczy mieć pomysł"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 15:30
- Młodzi ludzie, na przykład gimnazjaliści, są świetnymi obserwatorami rzeczywistości. Patrzą, co nie działa w ich życiu codziennym i konstruują własne wynalazki - mówi Łukasz Kałucki z Akademii Wynalazców.
Audio
  • Rusza 6. edycja Akademii Wynalazców. Łukasz Kałucki tłumaczy, jak wziąć w niej udział i skonstruować własny wynalazek (Nawiedzeni/Czwórka)
Nie każdy wynalazek musi być innowacyjny
Nie każdy wynalazek musi być innowacyjnyFoto: Pixabay

Buty z chowanymi obcasami, doniczka obracająca się wokół własnej osi, by zapewnić kwiatom dostęp do słońca, czy system alarmowy, który sam zbija szybę w aucie, w którym w upalny dzień płacze dziecko... Oto przykłady wynalazków młodych ludzi, którzy wzięli udział w konkursie Akademii Wynalazców. Teraz przed Wami kolejna edycja konkursu!

Patryk Kuniszewicz pyta swoich gości o to, jak gimnazjaliści realizują swoje prace konkursowe oraz na jaką pomoc dorosłych mogą liczyć. Zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu - Kuba Szelerski i Mateusz Rowicki - zachęcają do wzięcia udziału w "przedkonkursowych", kreatywnych warsztatach na renomowanych polskich uczelniach technicznych. To dzięki nim można dowiedzieć się, jak konstruować wynalazki... 

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Kuba Szelerski i Mateusz Rowicki (młodzi wynalazcy), Łukasz Kałucki (Akademia Wynalazców)

Data emisji: 19.01.2015

Godzina emisji: 11.30

fbi/kd

Czytaj także

Wynalazek licealistów, który zapobiega wypadkom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 06:00
"Total Car Rescue" to inteligentny system, który może uchronić przed zaśnięciem "za kółkiem". Jego twórcami są uczniowie liceum ogólnokształcącego w Nowym Sączu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski licealista stworzył inteligentne lusterka do motocykli

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:42
19-letni Bartek Ambrożkiewicz z Poznania zaprojektował lusterka motocyklowe, które zmieniają swoje położenie w zależności od pozycji motocyklisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nastolatek w walce o bezpieczeństwo na torach

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 12:00
Jakub Zyngier, licealista z Połańca, wymyślił sposób na to, by zwiększyć bezpieczeństwo kierowców przy pokonywaniu niestrzeżonych przejazdów kolejowych.
rozwiń zwiń