Polskie Radio
Section05
pociągi

Alarm w USA. Terroryści grożą zamachami na pociągi

Amerykańskie władze zapowiadają wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa szlaków kolejowych. To odpowiedź na apele organizacji terrorstycznych o atakowanie pociągów w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio Al-Kaida opublikowała w internecie anglojęzyczną instrukcję, jak zbudować domowe urządzenia, mogące wykoleić jadący pociąg.W PR24 relacja Jana Pachlowskiego - amerykańskiego korespondenta Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  USA terroryzm kolej Jan Pachlowski pociągi Al Kaida

Dziesiątki tysiące ludzi bez prądu. Orkan Grzegorz w Polsce

Dwie osoby zginęły po przejściu nad Polską orkanu Grzegorz. Na Opolszczyźnie na przejeżdżające auto spadł konar drzewa, zabijając kierowcę. W zachodniopomorskim także zginął mężczyzna kierujący autem, który najechał na drzewo, przewrócone przez wiatr. O konsekwencjach orkanu Grzegorz mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.
Zobacz więcej na temat:  wiatr pogoda pociągi prąd straż pożarna Paweł Frątczak

67 mld zł na kolej do 2023 roku. "Nadrabiamy zaległości"

"Polska kolej może stać się jednym z głównych kół zamachowych naszej gospodarki na najbliższe lata" - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego jest już zaplanowanych prawie 67 mld zł. O rozwoju transportu kolejowego w Polsce mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. kolei Marcel Klinowski, prezes Fundacji Projektów Obywatelskich i szef zespołu ds transportu Stowarzyszenia Republikanie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kolej transport pociągi