Polskie Radio
Section05
pociągi

Stop degradacji lokalnej infrastruktury kolejowej. Rusza nabór wniosków do programu Kolej Plus

Dziś rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu Kolej Plus. Do rozdysponowania jest sześć i pół miliarda złotych. Beneficjentami są samorządy, które mogą się starać o utworzenie bądź przywrócenie połączeń kolejowych. Inauguracja programu odbyła się w Myślenicach.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura transport kolejnictwo ministerstwo infrastruktury PKP pociągi

Podróże w czasach koronawirusa. Jakie zmiany obowiązują w pociągach?

Planujesz dłuższą podróż pociągiem w dobie koronawirusa? Przygotuj się na to, że konduktorzy sprawdzą, czy nie zdejmujesz maseczki, a miejsce obok ciebie pozostaje wolne. Pomyśl również o wcześniejszym zakupie biletu. Powód? - Wiedząc, że jest duża frekwencja, mamy możliwość wzmocnienia pociągu dodatkowymi wagonami - mówi Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity.  
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek PKP Intercity pociągi

Rząd planuje kolejne inwestycje. 30 mld zł na infrastrukturę w 2020 roku

- Jeśli chodzi o inwestycje infrastrukturalne na kolei, to w tym roku zamierzamy podpisać umowy na 11 mld zł. Jeszcze lepiej jest z drogami. W 2020 roku planujemy zawrzeć porozumienia na kwotę na 19 mld zł - powiedział Tomasz Gontarz, przewodniczący Zespołu ds. Europejskiego Zielonego Ładu w Ministerstwie Infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Magdalena Złotnicka ministerstwo infrastruktury transport publiczny transport infrastruktura pociągi autobus inwestycje gospodarka polska koronawirus

Koronawirus a podróż pociągiem. Jak obecnie wygląda rozkład jazdy?

- Spółka tymczasowo ograniczyła ofertę przewozową i zmniejszyła częstotliwość kursowania niektórych pociągów. W ramach obowiązującego rozkładu jazdy obecnie zostało odwołanych ok. 60 procent pociągów, a 8 procent kursuje w relacjach skróconych - informuje Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity. 
Zobacz więcej na temat:  pociągi koronawirus PKP Intercity Grzegorz Frątczak przestrzeń publiczna

KOLEJ Od niedzieli korekta rozkładu jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieni

W niedzielę, 15 marca wprowadzona będzie korekta rozkładu jazdy pociągów. Celem zmian jest dostosowanie kursowania pociągów do harmonogramu prac torowych. Kolejarze zapowiadają, że na niektórych trasach zostaną otwarte zmodernizowane odcinki. Dzięki temu skróci się czas podroży. Pasażerowie z niektórych regionów kraju muszą się jednak liczyć z nowymi utrudnieniami.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej PKP pociągi