Polskie Radio
Section05
pociągi

Kolej podwieszana: bezkolizyjna, bezpieczna. Dlaczego więc działa tylko w dwóch krajach?

Kolej podwieszana wydaje się idealnym rozwiązaniem dla miast: jest bezpieczna, bezkolizyjna, niezależna od ruchu kołowego i do tego ekologiczna. Dlaczego więc na większą skalę użytkowana jest jedynie w trzech miastach na dwóch kontynentach?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA technika NAUKA podróże komunikacja miejska transport miejski metro pociągi kolejka Wuppertal Japonia Paweł Turski Witold Lazar Trójka

Prace na linii otwockiej. Nowa jakość kolei aglomeracyjnej

Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. Wartość projektu, to 422 mln zł . Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej PKP inwestycje pociągi transport publiczny

Strajk generalny w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pasażerów czekają ogromne utrudnienia

Maszyniści Warszawskiej Kolei Dojazdowej przystępują jutro do strajku. Wiceprezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Sławomir Centkowski zapowiedział, że protest rozpocznie się o 6 rano. Maszyniści, którzy wczesnym popołudniem rozpoczęli rozmowy "ostatniej szansy", żądają podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 800 złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pociągi społeczeństwo strajki Warszawa mazowieckie regiony

Kiedy ruszy budowa tunelu dla Kolei Dużych Prędkości pod Łodzią? CPK uzyskał ważne pozwolenie

Centralny Port Komunikacyjny otrzymał zgodę na budowę pod centrum miasta ponad 4-kilometrowego odcinka dla Kolei Dużych Prędkości. W związku z inwestycją od kilku miesięcy wzmacniane są m.in. fundamenty znajdującego się na trasie Łódzkiego Domu Kultury.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny pociągi PKP Intercity PKP inwestycje transport logistyka infrastruktura