Polskie Radio
Section05
pociągi

Auto między zaporami – co robić? Uważaj na przejazdach kolejowych!

Różnią się poziomem skomplikowania i bezpieczeństwa. Można wskazać wśród nich kilka kategorii, a przydział konkretnej zależy od wielu czynników, m.in. natężenia ruchu i prędkości pociągów. Przejazdy kolejowo-drogowe to miejsca, które mogą stanowić ogromne zagrożenie. Żaden samochód – nawet ogromna ciężarówka – nie ma szans w zderzeniu z rozpędzonym pociągiem. Dlaczego przed niektórymi przejazdami znajdują się szlabany, a przy innych tylko znaki? Co zrobić, gdy samochód zgasł na torach, a zapory już opadły? Wyjaśniamy wraz z przedstawicielami PKP i Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód wypadek pociągi kolej bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

INFRASTRUKTURA Ważna inwestycja we Wrześni. Nowe wiadukty zwiększą bezpieczeństwo i poprawią komunikację

Kierowcy, rowerzyści i piesi bezpiecznie pokonają tory nowymi, bezkolizyjnymi skrzyżowaniami we Wrześni (woj. wielkopolskie). PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z samorządem o współpracy przy budowie dwóch wiaduktów kolejowych w tym mieście na ulicy Działkowców. Mieszkańcy będą mogli korzystać z tych inwestycji w połowie 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  kolej POLSKA GOSPODARKA pociągi infrastruktura