Polskie Radio
Section05
pociągi

"Zrównoważony challenge" z Polskim Radiem Kierowców. Kto pierwszy dojedzie na Hel?

Przy okazji Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa załogi Polskiego Radia Kierowców rywalizują między sobą w ramach akcji "Zrównoważony challenge". Trzy różne środki transportu, ale jeden cel - Hel. Czy najszybciej na północ Polski dotrą dziennikarze jadący samochodem spalinowym, elektrycznym czy może jednak pociągiem?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski pociągi Polskie Radio Kierowców Klaudia Porębska Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

"Kolej na Pragę". Dzieje stołecznego kolejnictwa w warszawskim muzeum

W Muzeum Warszawskiej Pragi otworzyła się wystawa "Kolej na Pragę", która opowiada o dworcach i liniach kolejowych, kolejarzach i pasażerach, którzy z nich korzystali. W swoich początkach kolej była nowoczesnym wynalazkiem, który zmienił Europę. W drugiej połowie XIX wieku odegrała kluczową rolę w rozwoju prawobrzeżnej części stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler kolejnictwo pociągi muzeum Warszawa wystawa Muzeum Warszawskiej Pragi

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym. Rząd dofinansuje kilka tysięcy linii autobusowych

Samorządy złożyły wnioski o uruchomienie w tym roku w całym kraju 6.347 nowych linii autobusowych z dofinansowaniem z rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Począwszy od 2020 r. na wsparcie samorządów uruchamiających połączenia autobusowe Ministerstwo Infrastruktury gwarantuje corocznie 800 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA komunikacja miejska transport publiczny ministerstwo infrastruktury autobus pociągi

Świetne wyniki PKP Intercity. 2 mln pasażerów w okresie świąteczno-noworocznym

Ponad dwa miliony pasażerów przewiozła w okresie świąteczno-noworocznym spółka PKP Intercity. Najwyższa frekwencja została odnotowana w przeddzień Wigilii - 23 grudnia z usług PKP Intercity skorzystało blisko 198 tys. pasażerów. Największym zainteresowaniem cieszyły się podróże pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Poznaniem, Wrocławiem, Lublinem i Łodzią.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP PKP Intercity transport publiczny kolej pociągi