Polskie Radio
Section05
pociągi

Bezpieczeństwo na szlabanach - Kampania "Bezpieczny Przejazd"

Pośpiech, brawura i brak rozsądku to główni zabójcy na torach. Tarczą chroniącą przed nieszczęściem jest wiedza na temat przepisów oraz odpowiedzialność za siebie i innych - po raz kolejny przypomina nam o tym kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód wypadek pociągi kolej bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowcow radio kierowcow Radio kierowców

Program Kolej Plus. Znamy inwestycyjne plany na Mazowszu

W województwie mazowieckim zakwalifikowano cztery inwestycje, dotyczące infrastruktury kolejowej w ramach Programu Kolej Plus. Celem programu jest budowa, odbudowa oraz rewitalizacja linii kolejowych. Oznacza to, że do 2028 r. obszar tak zwanego wykluczenia komunikacyjnego ma się znacząco zmniejszyć. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przedstawił właśnie szczegóły planowanych inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  kolej GOSPODARKA inwestycje infrastruktura pociągi

Rozpoczęła się przebudowa stacji Olsztyn Główny. Szykują się duże zmiany w rozkładzie jazdy

PKP PLK przystąpiły do rozbiórki pierwszego peronu na stacji Olsztyn Główny. Roboty prowadzone są też na torach i sieci trakcyjnej. Inwestycja za ok. 400 mln zł ma zapewnić sprawne podróże w stolicy Warmii i Mazur. Docelowo, stacja będzie pozbawiona barier architektonicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Olsztyn kolej pociągi kolejnictwo infrastruktura transport publiczny

Komunikacja kolejowa dla uchodźców z Ukrainy: nowe zasady wydawania bezpłatnych biletów. Zobacz, co się zmieni

Z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity skorzystało dotychczas ponad milion 68 tysięcy Ukraińców uciekających przed wojną - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Od jutra zmieniają się zasady wydawania bezpłatnych biletów.
Zobacz więcej na temat:  PKP PKP Intercity GOSPODARKA wojna na Ukrainie transport pociągi uchodźcy społeczeństwo wojna 2022 POLSKA infrastruktura

Dodatkowe składy, bezpłatne przejazdy. Kolejarze pomagają uchodźcom z Ukrainy

Specjalne pociągi, dodatkowe informacje i współpraca z zagranicznymi przewoźnikami. Ministerstwo infrastruktury podsumowało dotychczasową pomoc uciekinierom z Ukrainy. W związku z trwającą wojną rosyjsko-ukraińską resort i podległe spółki od początku rosyjskiej napaści realizują wiele działań pomocowych, a także wprowadzają szereg ułatwień transportowych. 
Zobacz więcej na temat:  transport GOSPODARKA wojna na Ukrainie wojna 2022 pociągi POLSKA uchodźcy społeczeństwo

Specjalne pociągi z uchodźcami z Ukrainy. Szefernaker: Niemcy poprosili o ich wstrzymanie

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker powiedział, że każdemu uchodźcy wojennemu z Ukrainy, który dobrowolnie chce się udać do innego państwa w Unii Europejskiej, polski rząd zapewnia bezpłatny transport. Szefernaker powiedział, że obecnie trwają rozmowy z niemieckim MSW dotyczące transportu uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szefernaker uchodźcy społeczeństwo polska pomoc Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni pociągi transport

Pociąg medyczny dla rannych z Ukrainy. Ewakuowane kobiety z dziećmi są już w Polsce

Na dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia dotarł specjalny pociąg medyczny z grupą kobiet i dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Dyrektor Szpitala Narodowego, dr Artur Zaczyński, który przyjechał z uchodźcami do Warszawy, powiedział, że z Mościsk zabrano 250 kobiet i 350 dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 wojna na Ukrainie Mariusz Kamiński szpital serwis wschodni uchodźcy Michał Dworczyk pociągi MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji