X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
pociągi

Dlaczego dochodzi do wypadków na przejazdach kolejowych?

Od początku 2018 roku w prawie 130 wypadkach na przejazdach kolejowych zginęły 34 osoby. - Pomimo że tego typu wypadków stosunkowo jest niewiele, to w ogóle nie powinny się one zdarzać - mówił w audycji "Sami o sobie" Maciej Wroński z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. W Polskim Radiu 24 o tym, dlaczego polskie przejazdy kolejowe nie są bezpieczne, rozmawiali również Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa w PKP PLK i dr Andrzej Kochan dyrektor Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 pociągi drogi kierowcy wypadek