Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
Audio
  • Christian Savill o nowym krążku Slowdive (Off Control/Czwórka)
Slowdive
SlowdiveFoto: Ingrid Pop/materiały prasowe

Christian Savill Łzy szczęścia naszych fanów są lepsze niż łzy znudzenia. To wyzwanie, gdy jestem na scenie i widzę dorosłych ludzi, którzy po prostu płaczą. Jesteśmy blisko tych ludzi, których wzruszają nasze dźwięki 

Początki Slowdive sięgają 1989 roku, a ich nowy, czwarty album długogrający zwie się po prostu "Slowdive" i jest echem debiutanckiej EP-ki z 1990 roku. Aby go nagrać, muzycy powrócili do studia, z którym łączą swoje początki, czyli do Oxford’s Courtyard Studios. - To było miejsce, gdzie złożyliśmy nowy krążek w całość. Poczuliśmy się tam jak w domu, dokładnie tak samo jak kiedyś - opowiadał Christian Savill.

W 2014 roku Slowdive pojawili się na OFF Festivalu w Katowicach i wtedy miał to być jednorazowy powrót. A jak wyglądają dzisiaj ich plany? - Jestem szczęśliwy, że między nami znowu zaiskrzyło i udało nam się nagrać nowy album. Nie mamy jasno określonego celu, ale mam nadzieję, że to, co zrobiliśmy, zadowoli naszych fanów. Na pewno chcielibyśmy nagrać kolejną płytę... - zdradził Christian Savill.

W "Off Controlu" brytyjski gitarzysta opowiadał też, czy Slowdive ma jakieś plany związane z Polską oraz jaki jest jego ulubiony utwór z nowej płyty. Mówiliśmy także o znaczeniu i powstaniu gatunku shoegaze, no i odsłuchaliśmy premierowo utworów z nowego krążka "Slowdive".

Sprawdź też:
create koncert 1200.JPG
#NightLiveSesssion - pierwsza odsłona z Create

Zapraszamy też do wysłuchania drugiej godziny audycji "Off Control" z 8.05.2017 <<<             

***

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Tytuł audycji: Off Control

Gość: Christian Savill (gitarzysta Slowdive)

Data emisji: 8.05.2017

Godzina emisji: 22.00

jsz/fbi

Od lewej: Christian Savill i Mateusz Tomaszuk Od lewej: Christian Savill i Mateusz Tomaszuk
Czytaj także

Gorillaz, Faithless - muzyczna podróż do Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 13:00
Wielka Brytania to nie tylko The Beatles czy The Rolling Stones. Kolejni artyści wyrastają tam jak grzyby po deszczu. Okazuje się, że podbijają nie tylko brytyjskie serca, a cały świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Futurelight: nasz debiut przyniesie coś świeżego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 14:50
Tuż przed rozpoczęciem objętej patronatem Czwórki trasy koncertowej, w "Muzycznym Lunchu" pojawił się wokalista i gitarzysta Futurelight Adrian Sęk. Skąd muzycy tego zespołu biorą koncepcję na swoją twórczość?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń