Michał Skórka: czasem czuję się muzycznie wyobcowany

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:59
Wraca po trzech latach i, jak mówi, ten powrót wydarzył się w sposób naturalny. – Nie nagrywam, jeśli nie mam niczego do powiedzenia. Wchodzę do studia, kiedy pojawia się pomysł. Druga płyta jest już prawie skończona – mówił Michał "Skinny" Skórka.
Audio
  • Michał Skórka. Muzyczny outsider wraca z albumem "Lust" (Off Control/Czwórka)
Michał Skórka
Michał SkórkaFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

Duet Skinny Patrini, który współtworzył, był jednym z pierwszych, które w Polsce grały elektro-pop. Nowatorskie aranżacje są wizytówką Michała Skórki, który nagrywał m.in. z Kasią Stankiewicz, był autorem muzyki dwóch utworów na płycie "Anima" Justyny Steczkowskiej, tworzył z Łukaszem Jeleniewskim z Lipali, współpracował z duetem realizatorskim HAWK (Adam Hryniewicki i Krystian Wołowski, Dick4Dick).

– Czasem czuję się muzycznie wyobcowany. Raz zbyt alternatywny, innym razem zbyt popowy. Zbyt szczeciński dla Warszawy i zbyt warszawski dla Szczecina – żartował. - Trudno mi odpowiadać na pytania, gdzie widzę siebie na scenie muzycznej. Muzyki, jaką tworzę w Polsce, nie ma i nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Robię to, co gra mi w sercu – opowiadał muzyk.

Michał Skórka, Mateusz Tomaszuk Michał Skórka, Mateusz Tomaszuk

"Lust" - druga płyta Skinny'ego ujrzy światło dzienne za kilka miesięcy. Wydawnictwo ukaże się dzięki akcji crowdfundingowej. Dlaczego warto zajrzeć na stronę zbiórki? Co artysta przygotował dla sponsorów płyty? Czyje głosy usłyszymy na nowym albumie? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

POSŁUCHAJ drugiej godziny audycji "OFF Control" w Czwórce >>>

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: Michał "Skinny" Skórka (wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista, założyciel duetu Skinny Patrini) 

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 22.26

ac/pj

 

Czytaj także

Mateusz Franczak: album "Night-night" wyłonił się z ciemności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 22:04
- W ostatnim okresie noc była w moim życiu obecna także w trakcie dnia. Ale to nie jest tak, że płyta "Night-night" jest tylko o tym - mówi Mateusz Franczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oxford Drama: na festiwalach świetnie się bawimy "na" i "pod" sceną

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:15
Po długich miesiącach przerwy od grania Oxford Drama przygotowują się do wydania nowej płyty. - Sprawy związane z "Songs" mamy zapięte na ostatni guzik, teraz przygotowujemy repertuar na jesienną trasę koncertową i na nasz występ w ramach "Lato z Radiem Festiwal" - opowiada Marcin Mrówka.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Mreńca: nie wsłuchuję się w słowa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:20
- Od zawsze byłem osadzony w muzyce instrumentalnej, więc pozbycie się tekstów przyszło mi z łatwością. Wokal traktuję w sposób instrumentalny i nie słucham słów - deklaruje kompozytor Tomasz Mreńca.
rozwiń zwiń