Jan Jakub Kolski i jego książka "Las, 4 rano"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:30
Twórca znany jest głównie z reżyserii filmów, takich jak "Jańcio Wodnik", "Pornografia" czy "Serce, serduszko". Kolski pisze też książki, a jego ostatnia powieść przenosi czytelników w Bieszczady.
Audio
  • Jan Jakub Kolski o swojej książce "Las, 4 rano" (Pani tomu/Czwórka)
Jan Jakub Kolski, autor książki Las, 4 rano
Jan Jakub Kolski, autor książki "Las, 4 rano"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Bohater książki to zamożny wiceprezes korporacji, który na własne życzenie przekształca się w zdziczałego "leśnego dziada" żyjącego w ziemiance. Towarzystwa dotrzymuje mu pracująca przy pobliskiej drodze prostytutka. Autor mówi, że to "prosta historia o człowieku skazanym na miłość."

- To jest taka szczególna bajka. Wprawdzie jest tam happy end, ale podejrzany, bo on i ona znajdują siebie, tyle, że on jest mężczyzną koło siedemdziesiątki, a ona ma 13 lat. Czy będą umieli tak żyć, żeby jedno drugiego jeszcze się nauczyło? Tego nie wiadomo - wyjawia autor książki.

Reżyser wspomina także swoje szczęśliwe dzieciństwo spędzone z dziadkami na wsi i wyjaśnia, w jaki sposób z tamtymi czasami wiąże się tytuł książki "Las, 4 rano". Zdradza też, czy na podstawie powieści powstanie film.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Jan Jakub Kolski (reżyser, scenarzysta, autor sztuk teatralnych i książek)

Data emisji: 30.09.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/kd

Czytaj także

"Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli" to historia, która mogła się wydarzyć

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 11:50
- W moich książkach dotykam spraw trudnych, skomplikowanych relacji. Zależy mi, by pokazać ludzi prawdziwych - mówi Ałbena Grabowska, pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Stachura - żył, stojąc cały czas "na baczność"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 09:00
Teksty Stachury śpiewa wielu artystów, m.in. Stare Dobre Małżeństwo, Hey. O biografii poety poety i pisarza pt. "Buty Ikara", opowiadał w Czwórce jej autor, Marian Buchowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Simona Kossak. "Czarownica", która znała mowę zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 10:07
Mówiono o niej "czarownica", bo potrafiła rozmawiać ze zwierzętami. Spała w łóżku z rysiem i mieszkała pod jednym dachem z oswojonym dzikiem, a jej przyjacielem był kruk.
rozwiń zwiń