X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Domosławski: wykluczenie niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 12:46
"Wykluczeni" to zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji, przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych. - Nie ma jednej definicji wykluczenia - przekonywał autor książki Artur Domosławski.
Audio
  • O swojej książce "Wykluczeni", ale także o genezie wykluczenia i próbach walki z nim mówi Artur Domosławski (Pani tomu/Czwórka)
Artur Domosławski
Artur Domosławski Foto: PAP/Newsweek/Marcin Kaliński

Okł. książki "Wykluczeni" Okł. książki "Wykluczeni"

Domosławski w "Wykluczonych" sięga po historie z różnych kontynentów i dekad. Zbierał je przez niemal 20 lat swojej pracy reportera i pisarza. - Piszę o mieszkańcach slumsów w Brazylii, ale także o żołnierzach w Kolumbii, czy palestyńskich powstańcach. Egipcjankach, które się emancypują, czy brazylijskim transseksualiście - tłumaczył w Czwórce. - Chodzi mi o wykluczenie polityczne, ale także ze względu na wybór stylu życia czy nawet płeć. Tych wykluczonych ludzi łączy do pewnego stopnia część losu, są pozbawiani należnych im praw - tłumaczył.

Domosławski wydał osiem książek, w tym m.in. "Ameryka zbuntowana", za którą w 2007 roku otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak. W Czwórce opowiadał o swoim spojrzeniu na reportaż, ale tłumaczył także, jaka bywa geneza wykluczenia i dlaczego najczęstszą reakcją na nie jest agresja. Mówił także, czemu jego "Wykluczeni" powstali... z gniewu i bezsilności.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Artur Domosławski (dziennikarz, reporter i pisarz, autor książki "Wykluczeni")

Data emisji: 27.04.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Droga 816". Książka - improwizacja o wschodzie Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 13:50
- "Nadbużanka" swoją wyjątkowość zawdzięcza położeniu. To granicą i przedmurze oddzielające Unię Europejską od nie-Unii, "nasze" od "ich", "tam" od "tu" - mówi Michał Książek, autor "Drogi 816".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo martwy sezon", czyli polska prowincja okiem reportera

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 11:05
Marcin Kołodziejczyk wydał kolejną książkę - zbiór reportaży, które ukazywały się w prasie przez ostatnich 14 lat. To opowieść o tym, jak Polska chciała być częścią bogatego i kulturalnego Zachodu, a jest tam, gdzie jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dziewit-Meller o Śląsku, strachu i "Górze Tajget"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 14:50
- Człowieka można wyciągnąć ze Śląska, ale Śląska z człowieka już nie - opowiada Anna Dziewit-Meller. Swoją najnowszą książką "Góra Tajget" wraca do miejsca, z którego pochodzi.
rozwiń zwiń